Brak chętnych na Victora Oladipo?

Brak chętnych na Victora Oladipo?

Nazwisko Victora Oladipo jest jednym z najczęściej przewijających się przez tegoroczne plotki transferowe. Nie jest to jednak równoznaczne z rychłym odejściem gwiazdy Pacers. Jak bowiem wynika z doniesień mediów Dipo wzbudza więcej wątpliwości niż optymizmu na rynku transferowym.

Milwaukee i Miami

Od chwili pojawienia się raportów o możliwości odejścia Oladipo z Indiany, to te dwie drużyny najczęściej przejawiają się we wszelkich doniesieniach.

Kwestia Miami jest dosyć nietypowa. Wszyscy insiderzy są zgodni co do tego, że to właśnie klub z South Beach jest wymarzonym wyborem w oczach samego zawodnika, który bardzo chciałby tam zagrać. Jednak Heat nie podzielają aż takiego zainteresowania. Klub według plotek jest co prawda jak najbardziej zainteresowany Oladipo, lecz pozostaje on jedynie jedną z opcji rezerwowych w razie niepowodzenia z Giannisem Antetokounmpo.

Zainteresowanie Milwaukee było już jednak bardziej konkretne. Jak donosi Kevin O’Connor, przedstawiciele Bucks rozpoczęli nawet rozmowy, ale sprawa utknęła w martwym punkcie:

Według moich źródeł Indiana prowadziła negocjacje z Milwaukee w sprawie wymiany Victora Oladipo, ale ten moment szanse na transfer są niewielkie. Zainteresowani mogą być Sixers, jeśli tylko uwierzą, że Dipo da radę wrócić do formy sprzed kontuzji.”

O’Connor wspominał o tym jeszcze przed zatrudnieniem Daryla Moreya, ciężko zatem powiedzieć, czy Szóstki wciąż monitorują sytuację obrońcy. Ostatnie zdanie jego wypowiedzi jednak jest kluczowe i to nie tylko dla Sixers, ale także dla reszty klubów.

Znaki zapytania

Zdrowie Victora Oladipo wzbudza bowiem wiele wątpliwości i mocno wpływa na wartość rynkową rzucającego obrońcy. Lider Pacers przez niemal pełen rok pozostawał poza boiskiem z powodu kontuzji zerwania mięśnia czworogłowego. Co prawda wrócił on do gry jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek, jednak miewał tylko przebłyski dawnej formy.

Dlatego też większość drużyn woli poczekać do startu sezonu, aby najpierw przekonać się, czy Victor po kontuzji jest w stanie nawiązać do swoich najlepszych występów z przeszłości. Sytuacji Pacers nie poprawia także kwestia kontraktowa.

Oladipo został bowiem zaledwie rok kontraktu i w przyszłym offseason może być dostępny całkiem za darmo, co automatycznie mocno osłabia pozycję negocjacyjną władz Indiany. Co prawda sam zawodnik podobno zapowiedział już, że oczekuje maksymalnego kontraktu, lecz te żądania w dużej mierze zweryfikuje nadchodzący sezon i forma samego zawodnika.

Wszystko zatem wskazuje na to, iż mimo dostępności na rynku Oladipo, w najbliższych tygodniach raczej nie ujrzymy wymiany z jego udziałem. Jeśli w ogóle do takiej dojdzie to raczej w okolicach trade deadline (kiedykolwiek ono nastąpi w nowym sezonie), lecz nie można wykluczyć także tego, że kolejne lata Dipo spędzi walcząc o zwycięstwa w żółtej koszulce Pacers.

Źródło: Youtube.com/NBA Top10