Daryl Morey dołączy do Philadelphii 76ers!

Daryl Morey dołączy do Philadelphii 76ers!

Daryl Morey nie musiał długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Jak podają amerykańskie media były wieloletni generalny menadżer Houston Rockets podpisze kontrakt z Philadelphią 76ers.

Na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dni, lecz według dwóch najlepszych insiderów w NBA, Adriana Wojnarowskiego i Shamsa Charanii, Daryl Morey dogadał się z władzami Szóstek w sprawie pięcioletniego kontraktu, na mocy którego obejmie funkcję prezydenta ds. operacji koszykarskich. Co najciekawsze, podpisanie Moreya nie wiąże się ze zwolnieniem dotychczasowego GM-a, Eltona Branda. Najprawdopodobniej zatem w Philadelphii zobaczymy model podobny do tego, jaki obecnie jest np w Chicago Bulls, gdzie wszelkie decyzje kadrowe podejmują wspólnie Arturas Karnisovas (prezydent) i Marc Eversley (GM).

Sixers na pewno stanowić będą bardzo interesujące wyzwanie dla Moreya. Sytuacja kontraktowa nie należy do najprostszych, a klub już wkrótce będzie musiał zdecydować o przyszłości duetu Simmons/Embiid. Najwyraźniej w Filadelfii liczą na to, że matematyka i zaawansowane modele analityczne pomogą najlepiej rozwiązać ten problem.

Morey zaledwie 2 tygodnie temu zrezygnował z funkcji generalnego menadżera w Houston Rockets którą sprawował od 2007 roku. Jego, mocno oparty na analizie statystycznej model prowadzenia drużyny nie był może najbardziej popularny, lecz z całą pewnością skuteczny – za jego kadencji Rakiety ani razu nie spadły poniżej progu 50% zwycięstw. Co ciekawe, Sam Hinkie, słynny już twórca „Procesu” w Philadelphii swoją karierę rozpoczynał właśnie pod skrzydłami Daryla Moreya, z którym po dziś dzień jest w bliskich, przyjacielskich wręcz relacjach.

Najpierw Doc Rivers, teraz Daryl Morey, a przecież wolna agentura jeszcze się nawet nie zaczęła. Czy w nowym kształcie Sixers zaskoczą wszystkich w nowym sezonie?

Źródło: Youtube.com/NBA