Billy Donovan nowym trenerem Chicago Bulls!

Billy Donovan nowym trenerem Chicago Bulls!

Chicago Bulls znaleźli wreszcie nowego trenera. Rolę odbudowy zespołu z Wietrznego Miasta powierzono Billy’emu Donovanowi.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że chętnych na Donovana nie brakuje, a wśród faworytów do jego zatrudnienia wymieniani byli Indiana Pacers i Philadelphia 76ers. Jednakże, jak dowiedział się Adrian Wojnarowski, to Chicago Bulls od początku byli najbardziej zmotywowani. Arturas Karnisovas i Marc Eversley wierzyli, iż Donovan jest zdecydowanie najlepszym kandydatem na rynku kontaktując się z nim od razu po zakończeniu przygody z Thunder.

Nie wiadomo na ten moment jakie są warunki kontraktu nowego szkoleniowca Byków.

„Z radością witamy Billy’ego i jego rodzinę w Chicago. Sukcesy jakie odnosił w swojej karierze trenerskiej stawiają go na wyjątkowym poziomie. Billy potrafi pomagać osiągać pełnię potencjału zarówno poszczególnym zawodnikom, jak i całej drużynie. Wierzymy, że wpłynie on pozytywnie na nasz zespół.”

Dla drużyny z Chicago jest to oczywiście postęp, lecz prawdę mówiąc ciężko byłoby im zaliczyć regres po erze Jima Boylena. Jak słusznie zauważył Karnisovas, Donovan dobrze radzi sobie z rozwijaniem młodych zawodników, czego przykładem może być obecny sezon i duży progres takich zawodników jak Shai Gilgeous-Alexander, czy Luguentz Dort. W Chicago będzie mógł się wykazać w tej kwestii mając w składzie Markannena, LaVine’a, Cartera Jr., czy White’a.

Pamiętajmy, że Donovan skończył na trzecim miejscu w głosowaniu na Trenera Roku, będąc jednocześnie zwycięzcą (razem z Budenholzerem) analogicznej nagrody przyznawanej przez samych trenerów NBA. Ponadto awansował do playoffs w każdym z pięciu sezonów spędzonych w OKC. Co prawda w tej fazie sezonu jego Thunder głównie zawodzili, jednak dla fanów Chicago już sam powrót do playoffs będzie sukcesem.

Czy zatem w nowej drużynie Billy podtrzyma dotychczasową passę?

Źródło: Youtube.com/Chicago Bulls