Bam Adebayo z maksymalnym kontraktem

Bam Adebayo z maksymalnym kontraktem

Miami Heat właśnie dokonali bardzo ważnego ruchu w trakcie tegorocznego offseason. Jak podaje Shams Charania z The Athletic klub doszedł do porozumienia ze swoim centrem Bamem Adebayo, który podpisze z zespołem maksymalne przedłużenie kontraktu.

Amerykanin z nigeryjskimi korzeniami podpisze pełny 5-letni maksymalny kontrakt warty 163 miliony dolarów. Jego debiutancka umowa kończy się w przyszłym roku, więc nowe przedłużenie wejdzie w życie od sezonu 2021-22. Maksymalnie zarobi nawet do 195 milionów w zależności od tego, czy uda mu się trafić do All-NBA Team, wygrać MVP lub DPOY.

Musimy pamiętać, że Miami Heat cały czas będą starać się o podpisanie w przyszłym roku Giannisa Antetokounmpo i nakłonienie go do gry na Florydzie.

Po podpisaniu przedłużenia z Adebayo, Heat mogliby prawdopodobnie podpisać Antetokounmpo poprzez sign-and-trade. W swoim cap space po odrzuceniu wszystkich zawodników na opcjach drużyny i utrzymaniu w ekipie Duncana Robinsona i Kendricka Nunna szacuje się, że Miami Heat będą mieli wolnych około 26 milionów.

Warto dodać, że zarówno Bam jak i Giannis się przyjaźnią i mają nawet tego samego agenta – Alexa Saratsisa. Jak podaje Barry Jackson z The Miami Herald, Grek będzie zadowolony z przedłużenia Adebayo już teraz:

Tym samym Adebayo dołączył do grona Jasona Tatuma, De’Aarona Foxa i Donovana Mitchella, którzy w ostatnich dniach również podpisali maksymalne kontrakty.

źródło: Youtube/NBA