Bogdan Bogdanovic ostatecznie graczem Atlanty Hawks

Bogdan Bogdanovic ostatecznie graczem Atlanty Hawks

Kończy się wreszcie transferowa saga z udziałem Bogdana Bogdanovica. Sacramento Kings postanowili nie wyrównywać oferty Atlanty Hawks, dzięki czemu Bogdan ostatecznie zasili szeregi klubu z Georgii.

Atlanta zaproponowała Bogdanovicowi 4-letni kontrakt w wysokości 72 milionów dolarów (18 mln rocznie) z opcją gracza na ostatni sezon i 15% bonusem dla zawodnika przy ewentualnej wymianie w przyszłości. Kings mieli 48 godzin na wyrównanie oferty.

Dlaczego zatem nie skorzystali z tej możliwości i pozwolili odejść za darmo jednemu ze swoich najlepszych graczy? Według doniesień wszystkiemu winny jest nowy GM klubu. Monte McNair chciał podobno zachować pewną elastyczność finansową w najbliższych latach. Królowie cały zeszły sezon bez skutku próbowali wymienić Bogdana i Monte nie chciał zostawać z tym problemem na kolejne miesiące (tym bardziej, że wyrównując ofertę to Sacramento zapłaciłoby te 15% bonusu przy kolejnej wymianie). Ponadto Kings wybrali właśnie w drafcie Tyrese’a Haliburtona, który ma pełnić podobną rolę do Serba.

Dla Hawks natomiast to bardzo dobra wiadomość. Można powiedzieć, że Jastrzębie nieco przepłaciły Bogdana, lecz to obecnie jedyny sposób, aby przekonać kogoś do przenosin do Atlanty. Poza tym rzucający obrońca na pewno będzie sporym wzmocnieniem ze swoimi 15 pkt 3 zb i 3 ast na mecz. Bogdanovic uzupełnia tym samym naprawdę bardzo dobre offseason klubu z Georgii. Hawks zapowiadali walkę o playoffy i po dodaniu Danilo Gallinariego, Krisa Dunna, Rajona Rondo i teraz Bogdana mają na to realne szanse.

Źródło: Youtube.com/FIBA