Andre Iguodala: Kluby NBA chcą zapłacić Ci jak najmniej, obrócić przeciwko fanom

Andre Iguodala: Kluby NBA chcą zapłacić Ci jak najmniej, obrócić przeciwko fanom

Andre Iguodala: Kluby NBA chcą zapłacić Ci jak najmniej, obrócić przeciwko fanom
Photo by Doug Pensinger/Getty Images

Andre Iguodala – były już gracz NBA, czterokrotny mistrz NBA z Golden State Warriors – był gościem Carmelo Anthony’ego w jego programie 7PM in Brooklyn.

Temat rozmowy w pewnym monecie zszedł na aspekty finansowe bycia zawodnikiem NBA. Iguodala miał w tej kwestii kilka gorzkich słów do wypowiedzenia:

„Kluby próbują zapłacić Ci najmniej jak to tylko możliwe. Nastawiają Cię przeciwko fanom. Pamiętam, że miałem rozmowę z managerem do spraw sprzętu, który mówił: 'Stary, dlaczego prosisz o tak dużo pieniędzy?’. Pamiętam, że odrzuciłem wtedy 60 [milionów dolarów – przyp. red.] przedłużenia umowy, co na dzisiejsze realia byłoby jak 200. Wtedy to było tylko 60. Odrzuciłem to, bo myślałem: 'Nie, jestem wart z 80.’. A ten manager sprzętu mówi: 'Potrzebujesz całej tej kasy?’. Powiedziałem: 'Cóż, stary…’. Takie właśnie stają się interakcje z ludźmi z którymi pracujesz, z kibicami…”

– Andre Iguodala

Andre Iguodala spędził w NBA łącznie 19 sezonów, w trakcie których łącznie zarobił około 185 milionów dolarów. Reprezentował w międzyczasie barwy 76ers, Warriors, ale też Nuggets i Heat. Iguodala ma na swoim koncie 4 tytuły mistrzowskie zdobyte z Golden State Warriors, w tym jeden – ten z 2015 roku – przy którym zdobył także nagrodę MVP Finałów za kapitalną obronę przeciwko LeBronowi Jamesowi i jego Cavaliers.

„Żartowałem sobie kiedyś z trenerem i generalnym managerem w jednej z drużyn, w których grałem – oni mówili: 'Hey, Andre, nie jesteś jednym z tych gości, których obchodzi kasa. Dobrze radzisz sobie w biznesie, dobrze radzisz sobie poza boiskiem. Potrzebujesz tej kasy?’. A potem oni przedłużyli swoje umowy i oboje wzięli maksymalne kontrakty. Zarówno trener jak i manager. Myślałem, że nie obchodzi nas kasa.”

– Andre Iguodala

Całej rozmowy Carmelo Anthony’ego z Andre Iguodalą możesz posłuchać na YouTube:

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.