Adrian Bogucki wybrał nowy klub!

Adrian Bogucki wybrał nowy klub!

Adrian Bogucki wybrał nowy klub!
Adrian Bogucki / foto: Andrzej Romański / PLK

Serwis „Z Krainy NBA” ustalił, że Adrian Bogucki, który przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Polski, opuszcza szeregi Arki Gdynia i przenosi się do Śląska Wrocław, z którym zwiąże się dwuletnim kontraktem. W grze o polskiego środkowego do samego końca była Legia Warszawa.

Sytuacja na rynku transferowym jest bardzo dynamiczna. Kolejne nazwiska polskich zawodników znikają z listy wolnych graczy do wzięcia. Z naszych informacji wynika, że Adrian Bogucki wybrał właśnie klub na kolejne dwa sezony. Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 i 5×5 podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław. 

To duży ruch na rynku transferowym. Bogucki, który trzy ostatnie sezony spędził w Arce Gdynia, był jednym z lepszych polskich środkowych do wzięcia. W minionych rozgrywkach średnio notował 14.7 pkt i 7 zbiórek na mecz.

W minionym tygodniu Bogucki wraz z agentem pojawili się na meczu Śląska z PGE Spójnią. Następnego dnia doszło do spotkania z władzami wrocławskiego klubu. Strony rozmawiały o warunkach współpracy. Negocjacje nieco się przeciągały, ale ostatecznie udało się zawrzeć porozumienie ws. dwuletniego kontraktu.

Słyszymy, że zadecydowały dwa względy: sportowe (Śląsk będzie na pewno grał w europejskich pucharach) i finansowe (najlepsza oferta ze wszystkich klubów). Mocno w grze o Boguckiego do samego końca była Legia, ale ostatecznie jego wybór padł na Śląsk Wrocław.

Mam pozytywne odczucia po tej rozmowie, ale to samo mogę powiedzieć o rozmowach z Legią Warszawa. Trudna decyzja przede mną, bo oba te kluby będą biły się o mistrzostwo Polski. Nie ukrywam, że analizuję też to, którzy Polacy podpiszą umowy w tych klubach. To akurat bardzo istotny aspekt. Czekam na rozwój wydarzeń. Także w kontekście europejskich pucharów – mówił nam Bogucki w ostatnich dniach.

Wrocławianie, których w sezonie 2024/2025 będzie prowadził Miodrag Rajković, rozpoczynają tym ruchem budowę drużyny na kolejne rozgrywki. Ważne kontrakty mają także Daniel Gołębiowski, Angel Nunez (obaj z opcjami) i Aleksander Wiśniewski. W Śląsku chcą kontynuować współpracę z Łukaszem Kolendą i Jakubem Niziołem. Trwają też rozmowy z innymi graczami.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.