Grupy rozlosowane – znamy rywali Polaków na EuroBaskecie 2022

Grupy rozlosowane – znamy rywali Polaków na EuroBaskecie 2022

Grupy rozlosowane – znamy rywali Polaków na EuroBaskecie 2022
Photo by Ivan Terron / Europa Press Sports via Getty Images

Za nami losowanie grup do rozgrywek EuroBasketu 2022. Za rok – według planów, dziś to nic nie wiadomo – odbędą się Mistrzostwa Europy z udziałem 24 ekip, w tym Polaków. Faza grupowa rozegra się w czterech różnych miastach, w ramach których sześć drużyn z każdej z grup rozegra między sobą mecze o awans do kolejnej fazy.

Białoczerwoni trafili do grupy D, która rozegra swoje mecze w czeskiej Pradze. Już na tym etapie szczęście uśmiechnęło się do nas, bo to zdecydowanie bliżej geograficznie, niż Tibilisi, Kolonia, czy Mediolan, gdzie rozegrają się mecze pozostałych grup. Udało nam się uniknąć też wielu trudnych rywali.

Polacy zmierzą się z Serbią, Czechami, Finlandią, Izraelem i Holandią.

Pozostałe grupy prezentują się następująco:

EuroBasket 2022 – który będzie już 41. edycją rozgrywanych co dwa lata Mistrzostw Europy – rozpocznie się 1 września 2022 roku. Pierwotnie turniej miał odbyć się we wrześniu 2021 roku, ale został on przesunięty ze względu na odbywające się w tym terminie Igrzyska Olimpijskie w Tokio – przesunięte z 2020 roku z powodu pandemii. Po podzielonej na cztery kraje fazie grupowej, odbędzie się faza pucharowa, która rozegra się już w całości w Berlinie.