Znamy NBA All-Defensive Teams!

Znamy NBA All-Defensive Teams!

Znamy NBA All-Defensive Teams!
Photo by Noah Graham/NBAE via Getty Images

NBA kontynuuje wyróżnianie zawodników za ich postawę w sezonie regularnym 2020/21. Tej nocy ogłoszono All-Defensive Teams, czyli 10 najlepszych obrońców ligi.

W pierwszej piątce nie znajdziemy żadnych większych zaskoczeń. Rudy Gobert i Ben Simmons rozegrali między sobą wyścig o tytuł Obrońcy Roku, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, iż dostali także maksymalną liczbę punktów w kontekście All-Defensive Teams. Obok tej dwójki znalazł się także trzeci w głosowaniu na DPOTY Draymond Green, który uzbierał 96 głosów (80 do pierwszej piątki). Pierwszą piątkę uzupełnili dwaj zawodnicy Milwaukee Bucks. Jrue Holiday dostał 92 głosy (65 do pierwszej piątki), podobnie jak zeszłoroczny Obrońca Roku, Giannis Antetokounmpo (43 do pierwszej piątki).

Drugą piątkę otwiera duet z Miami Heat. Co ciekawe, Jimmy Butler i Bam Adebayo uzbierali identyczną liczbę głosów (37 pierwszych piątek i 37 drugich). Kolejne miejsca przypadły dwóm graczom Philadelphii 76ers. Joel Embiid znalazł się na 8 miejscu, a Matisse Thybulle na dziewiątym. Tym samym Sixers mieli aż 3 przedstawicieli w tym zestawieniu. Ogólnie z 10 miejsc aż 7 z nich przypadło w udziale zaledwie 3 drużynom (Heat, Bucks, 76ers). Ostatnim zawodnikiem, który trafił do drugiej piątki został Kawhi Leonard z LA Clippers.

Clint Capela, Mikal Bridges i Myles Turner byli najbliżej skrzydłowego LAC, niestety nie zdobyli oni wystarczająco dużo uznania w oczach dziennikarzy.