Znamy część uczestników Konkursu Wsadów i Trójek

Znamy część uczestników Konkursu Wsadów i Trójek

Przerwa na All-Star Week coraz bliżej – w najbliższy czwartek odbędą się ostatnie mecze pierwszej części sezonu, a w nocy z niedzieli na poniedziałek obejrzymy Mecz Gwiazd. Zazwyczaj dwa dni wcześniej odbywał się mecz pierwszo- i drugoroczniaków, a dzień wcześniej konkursy. Tym razem ze względu na specyficzne warunki będzie jednak inaczej. Konkurs Wsadów i Skills Challenge odbędą się w przerwie Meczu Gwiazd, a Konkurs Trójek tuż przed nim. Obejrzenie wszystkiego za jednym zamachem wydaje się kuszącą opcją i być może zwiększy trochę oglądalność.

Do rzeczy. Czasu zostało niewiele, więc poznajemy powoli uczestników zabawy. Uczestnicy Meczu Gwiazd zostali już wybrani jacyś czas temu – teraz NBA odsłania pozostałe karty. Potwierdzono już udział trzech koszykarzy w Konkursie Wsadów. Pierwszym z nich będzie debiutant grający dla nowojorskich Knicks – Obi Toppin. Młody silny skrzydłowy już w czasach akademickich znany był z wysokich lotów. Nie pokazał ich jeszcze wiele w swoim pierwszym sezonie w NBA – z powodu kontuzji opuścił trochę spotkań, a po powrocie nie dostaje przesadnie wielu minut. Highlighty z NCAA sugerują jednak, że ma możliwości, by godnie się zaprezentować:

YT/Bllen

Kolejnym uczestnikiem Konkursu Wsadów będzie skrzydłowy Portland Trail Blazers, Anfernee Simons. To kolejny młody, bo dopiero 21-letni, uczestnik zawodnik zaproszony do zabawy. To już trzeci sezon Simonsa w NBA i kto śledzi mecze Blazers ten wie, że chłopak ma wyskok:

YT/Mr Eltuffo

Trzecim znanym nam uczestnikiem będzie… No właśnie, czy znanym? W zabawie weźmie udział zawodnik Indiany Pacers, Cassius Stanley. Może on nie być kojarzony przez szersze audytorium – jest to debiutant, wybrany z 54. pickiem draftu 2020 rzucający obrońca. Na parkietach NBA pojawił się jak do tej pory w tylko 8 meczach i nie rozegrał zbyt wielu minut. Nie jest jednak tak, że został zaproszony z przypadku. W barwach Duke w NCAA słynął z latania nad obręczami:

YT/Duke Basketball

Jak na razie znamy tylko trzech uczestników. Wiemy jednak, że nie zobaczymy obrońcy tytułu z 2020 roku, Derricka Jonesa Jr.

Znamy też kilku zawodników, którzy wezmą udział w Konkursie Trójek. Co ciekawe, kilku z nich będzie też grało w Meczu Gwiazd, a trójki rzucane będą tego samego dnia wcześniej. Takimi przypadkami będą Donovan Mitchell, Damian Lillard, oraz być może Jayson Tatum (w rzeczywistości nie było jeszcze oficjalnych ogłoszeń, ale Lillard i Mitchell już zapowiedzieli swój udział).

Oficjalny jest jednak udział pierwszego ze znanych nam uczestników SKills Challenge. Będzie to Robert Covington – skrzydłowy grający dla Portland Trail Blazers.