Oladipo odrzuca maksymalne przedłużenie kontraktu

Oladipo odrzuca maksymalne przedłużenie kontraktu

Czyżby dni Vicotra Oladipo w Houston były policzone? Jak podaje Adrian Wojnarowski, rzucający obrońca odrzucił właśnie propozycję maksymalnego przedłużenia kontraktu z Rakietami.

Rockets zaproponowali Oladipo 2-letnią prolongatę o wartości 45 milionów dolarów. Ze względu na ustalenia w Collective Bargaining Agreement zarząd klubu nie mógł zaoferować obrońcy więcej przed końcem tych rozgrywek. Dipo oczekuje jednak dłuższego kontraktu i z tego powodu zdecydował się odmówić.

Victor jest obecnie w ostatnim roku swojego kontraktu i po sezonie zostanie wolnym agentem. Wtedy co prawda Rakiety będą w stanie zaoferować mu dłuższy i lepszy finansowo kontrakt, lecz Dipo będzie jednym z najciekawszych nazwisk dostępnych latem na rynku. Kolejka chętnych po Oladipo może być zatem całkiem długa i bardzo możliwe, ze obecni w niej będą m.in. Miami Heat, dokąd sam zawodnik sygnalizował już wielokrotnie chęć przejścia.

Dlatego też niewykluczone, że Houston nie będzie chciało ryzykować i spróbuje wymienić obrońcę przy okazji nadchodzącego trade deadline. Na ten moment jednak Rockets nie rozpoczęli jeszcze żadnych rozmów, lecz w obliczu negatywnej odpowiedzi Victora z pewnością chętnie wysłuchają pojawiających się ofert.

Oladipo imponująco rozpoczął swoją przygodę w nowych barwach, zdobywając w debiucie 32 pkt:

YT: NBA

Niestety na dłuższą metę nie wygląda to aż tak dobrze. Co prawda Victor notuje niezłe statystyki (19/5/5) to jednak regularnie opuszcza spotkania, oszczędzając swoją prawą nogę, a Houston jest w trakcie serii 11 porażek z rzędu.