Zion Williamson opuści początek sezonu

Zion Williamson opuści początek sezonu

Zion Williamson opuści początek sezonu
Photo by Sean Gardner/Getty Images

New Orleans Pelicans niestety nie rozpoczną sezonu w pełnym składzie. Jak poinformował David Griffin, na rozpoczęcie rozgrywek wykurować się nie zdąży Zion Williamson.

Skrzydłowy Pels wciąż zmaga się z kontuzją prawej stopy, która pod koniec września wymagała operacji. I choć klubowi lekarze zapewniają, że nie ma powodów do obaw, to faktem jest, iż nie zobaczymy Ziona na otwarciu nowego sezonu. Na ten moment nie ma wyznaczonej daty powrotu Williamsona, który dopiero co dostał zielone światło na lekkie indywidualne treningi. Kolejne badania rezonansem magnetycznym przejdzie on za około 2-3 tygodnie. Wtedy jego stan zdrowia zostanie ponownie oceniony.

Nie są to z pewnością najlepsze wieści dla Pelicans, dla których Zion jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Pod jego nieobecność więcej minut powinien uzyskać Naji Marshall, który zastępował Williamsona w trakcie preseason. Dla samego Ziona to także z pewnością trudna sytuacja. Skrzydłowy, choć niewątpliwie utalentowany sporo czasu spędza na leczeniu urazów, które pozbawiają go niezbędnych do rozwoju minut na parkiecie, a nas kolejnych szalenie efektownych akcji:

YT: Golden Hoops