Wyniki NBA: Udany debiut potężnego Zacha Edey

Wyniki NBA: Udany debiut potężnego Zacha Edey

Wyniki NBA: Udany debiut potężnego Zacha Edey
(Photo by Chris Gardner/Getty Images)

Dostaliśmy namiastkę emocji w meczu Ligi Letniej! Dogrywka – dopiero po doliczonym czasie zakończył się mecz Memphis Grizzlies z Utah Jazz, który jak na warunki wakacyjnych rozgrywek był wręcz naszpikowany gwiazdami.

Do dogrywki – dobijając piłkę po spudłowanym rzucie wolnym kolegi – doprowadził wybrany z 9. pickiem w ostatnim drafcie potężny Zach Edey:


OKC – PHI – 92:102
MEM – UTA – 95:97 [OT]

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


Po stronie Memphis oprócz wybranego w TOP10 Edey’a (do niego wrócimy), zagrali też GG Jackson, Jake LaRavia, czy Trey Jemison, a więc gracze, którzy w zeszłym sezonie stanowili istotne punkty rotacji Grizzlies w sezonie regularnym. No i Scottie Pippen Jr., który – wydawać mogłoby się, że w tym gronie może nie być wybijającą się postacią – poprowadził Memphis jako lider. W roli nominalnego rozgrywającego młody Pippen trafił 8/13 z gry na 21 punktów i 5 asyst:

Najbardziej interesował nas jednak młody Zach Edey. Mierzący 224 cm wzrostu 22-latek nie miał łatwego zadania – stanął bowiem na przeciw Walkera Kesslera, czyli już teraz jednego z lepszych obrońców podkoszowych ligi. Poradził sobie jednak dobrze – Edey w 29 minut trafił 7/11 z gry, zdobywając 14 punktów, 13 zbiórek i 2 bloki:

Siła rażenia po stronie Jazz była jednak jeszcze większa. Zagrali – oprócz wspomnianego Kesslera – także Taylor Hendricks i Keyonte George, który zdobył 28 punktów, w tym aż 15 z linii rzutów wolnych. Tyle daje doświadczenie z NBA na poziomie Ligi Letniej. Po prostu wjeżdżasz i nie zostajesz zatrzymany bez faulu.

Dla Jazz zagrał też debiutant Kyle Filipowski, jednak jego występ przeszedł bez echa. Wszedł z ławki na 16 minut, spudłował wszystkie 4 próby z gry – wszystkie z dystansu.

W drugim meczu – już nieco mniej emocjonującym – Sixers ograli Thunder, niesieni grą Ricky’ego Councila IV. Skrzydłowy dał 29 punktów i 8 asyst, jednak to nie jego gra interesowała nas najbardziej, a wybranego z 16. w drafcie Jareda McCaina. Rozgrywający przez 27 minut trafił 6/15 z gry na 15 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty:

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.