Wymiana na linii Thunder – Pistons

Wymiana na linii Thunder – Pistons

Trade Deadline już 25 marca, ale dwa zespoły postanowiły nie czekać i już teraz dokonać mniejszej wymiany. Oklahoma City Thunder postanowiła wysłać swojego obrońcę Hamidou Diallo do Detroit Pistons w zamian za skrzydłowego z Ukrainy Svi Mykhailiuka i drugorundowy pick 2027, należący pierwotnie do Houston Rockets.

Jak podkreśla Adrian Wojnarowski z ESPN, Tłoki widzą w Diallo (zwycięzca Slam Dunk Contest 2019) utalentowanego młodego zawodnika, który będzie stanowił część nowego trzonu w przebudowywanej obecnie organizacji.

Diallo stanie się tego lata zastrzeżonym wolnym agentem, ale Pistons zamierzają go zatrzymać w zespole. Diallo od 24 lutego pozostaje poza grą z powodu kontuzji pachwiny. Wcześniej jednak zaliczał przełomowy sezon. W 32 meczach dla OKC notował średnio najlepsze w karierze 11.9 punktów, 5.4 zbiórki i 4.2 asysty na mecz, spędzając na parkiecie 23.8 minuty w drużynie Marka Daigneaulta. W ekipie Grzmotów jednak woleli postawić na coraz lepiej wyglądającego Lu Dorta.

źródło: Youtube/Z.Highlights

Co ciekawe aktualny GM Pistons Troy Weaver pracował w organizacji Thunder, gdy ta wybierała Diallo w drafcie 2018 z 45. pickiem. To on był odpowiedzialny za operacje koszykarskie, gdy OKC postawili na gracza z uczelni Kentucky, zatem dobrze zna umiejętności Hamidou.

Z kolei ukraiński skrzydłowy Svi Mykhailiuk także jest w ostatnim roku kontraktu. Podobnie jak Diallo zarobi 1,7 mln dolarów za ten sezon. W tym sezonie zagrał w 36 meczach dla Pistons, 5-krotnie wychodząc w pierwszej piątce. W 17.6 minut na mecz osiągał średnio 6.9 punktów i 2.1 zbiórki. Jest obdarzony dobrym rzutem z dystansu, trafiając 36.9% w całej karierze. W ostatni czwartek przeciwko Charlotte Hornets rozdał najlepsze w karierze 8 asyst.

YT: Z. Highlights