Joel Embiid z kontuzją kolana!

Joel Embiid z kontuzją kolana!

Bardzo niepokojące informacje dla fanów Philadelphii 76ers. Joel Embiid doznał kontuzji kolana w dzisiejszym meczu Sixers przeciwko Washington Wizards.

Do zdarzenia doszło w trzeciej kwarcie meczu. Embiid po wsadzie do kosza źle wylądował, uszkadzając w ten sposób lewe kolano:

Na ten moment nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja, a co za tym idzie, jak długa przerwa czeka środkowego Szóstek. Pozytywnym sygnałem na pewno jest to, że Embiid udał się do szatni o własnych siłach. Dzisiaj JoJo przejdzie badanie rezonansem magnetycznym, które rozwieje wszelkie wątpliwości.

„Nie zamierzam spekulować na temat tego, jak poważny jest to uraz. Wkrótce będziemy mieli wszystkie informacje. Rozmawiałem z Joelem w szatni i jest dobrej myśli, także wszyscy liczymy na to, że to nic poważnego.”

Doc Rivers

Philly z pewnością bardzo mocno odczuje brak swojego najlepszego zawodnika. Z siedmiu spotkań, które center do tej pory opuścił, 76ers wygrali zaledwie 2. Embiid notuje w tym sezonie średnio 30 pkt i 11 zb trafiając 52% z gry i 41% zza łuku. Takie statystyki stawiają go w roli głównego faworyta do nagrody MVP sezonu regularnego. Dłuższa przerwa może go pozbawić szans na to osiągnięcie.

YT: NBA

EDIT: Są już wyniki badań Joela Embiida – w kontuzjowanym kolanie nie znaleziono żadnych strukturalnych uszkodzeń, jedynie stłuczenie kości. Co najważniejsze – ACL i łąkotka pozostały nienaruszone. Data jego powrotu jest szacowana na za 2-3 tygodnie.