Westbrook daje zwycięstwo Wizards, rekord kariery Jokica

Fantastyczne spotkanie mogliśmy dzisiaj oglądać w Waszyngtonie, gdzie Russell Westbrook i Bradley Beal poprowadzili Wizards do zwycięstwa nad Nets. W Denver natomiast Nikola Jokic wyrównał swój punktowy rekord kariery, kończąc serię 1 zwycięstw z rzędu Utah Jazz.

W meczu rozgrywanym jeszcze wczorajszego wieczoru, LA Clippers pewnie pokonali New York Knicks 129-115. Drużynie Toma Thibodea nie pomogła ani świetna dyspozycja Juliusa Randle (27/12/5) ani kolejny dobry mecz Immanuela Quickleya (25 pkt). Kawhi Leonard (28 pkt) był tym razem zbyt silny dla NYK:

Toronto Raptors bez większych problemów ograli Orlando Magic 115-102, w czym największe zasługi trzeba przypisać Pascalowi Siakamowi, kończącemu to spotkanie z dorobkiem 30 pkt i 10 zb:

Emocje natomiast wzięły górę nad Aaronem Gordonem:

Nikola Jokic show! Środkowy Denver był wczoraj w niesamowitej formie, zdobywając 22 w samej pierwszej kwarcie starcia z Utah Jazz. Ostatecznie Joker wyrównał swój rekord kariery zapisując na swoje konto 47 pkt 12 zb i 5 ast na skuteczności 65%. Z tak grającym liderem, Nuggets nie mogli przegrać, kończąc ostatecznie serię 11 zwycięstw Utah Jazz:

YT: NBA

No Embiid, no problem. Philadelphia 76ers pod dowództwem Tobiasa Harrisa (27/8) i Bena Simmonsa (21/6/7) ograła Indianę Pacers 119-110, głównie za sprawą świetne pogoni w czwartej kwarcie (wygranej przez Szóstki 37-15):

Russell Westbrook ratuje Washington Wizards! Właśnie tak miała wyglądać współpraca duetu Beal/Westbrook. Rzucający obrońca zdobył dzisiaj 37 pkt, a Russ dodał od siebie efektywne 41 pkt 10 zb i 8 ast, we dwójkę prowadząc Wizards do zwycięstwa nad Brooklyn Nets 149-146 w absolutnie dramatycznych okolicznościach:

To nie wszystko. Westbrook bowiem w następnej akcji popisał się równie ważnym zagraniem w obronie, wybijając piłkę z rąk Kevina Duranta: