Transfer pomiędzy Wizards i Nuggets! Denver sporo zaoszczędzi…

Transfer pomiędzy Wizards i Nuggets! Denver sporo zaoszczędzi…

Transfer pomiędzy Wizards i Nuggets! Denver sporo zaoszczędzi…
Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Wolna agentura teoretycznie zaczyna się dopiero jutro. Nie powstrzymuje to jednak klubów od tego, by już teraz dogadywać się w sprawie transferów. Tak też uczynili Denver Nuggets oraz Washington Wizards, którzy uzgodnili między sobą wymianę – donosi Adrian Wojnarowski z ESPN.

Według źródeł, do Washington Wizards trafią Will Barton i Monte Morris, a do Denver Nuggets powędruje Kentavious Caldwell-Pope oraz Ish Smith.

Wizards: Monte Morris / Will Barton

Nuggets: Kentavious Caldwell-Pope / Ish Smith

Wymiana ta może być zastanawiająca z perspektywy Nuggets. W końcu to oni pozbywają się najlepszego gracza z całej tej czwórki, czyli Monte Morrisa. Wszystko staje się jaśniejsze, kiedy spojrzymy w kontrakty. Denver pozbyło się ponad 25 milionów w kontraktach obu oddanych graczy, pozyskują w zamian niespełna 18 milionów. Co jednak ważne, ani umowa Caldwell-Pope’a, ani umowa Smitha nie są w pełni gwarantowane, więc ekipa z Kolorado może zwolnić obu świeżo pozyskanych koszykarzy, oszczędzają w sumie sporo pieniędzy w salary. To ważne, biorąc pod uwagę, że przed tą wymianą ich lista płac liczyła aż 150 milionów dolarów, czyli zdecydowanie powyżej progu salary cap. Oszczędność na podatku powinna być na tyle duża, by załapać się na pełny MLE, który pozwoli Nuggets wydać nieco ponad 10 milionów na wolnych agentów tego lata.

Z perspektywy Wizards ten deal jest zdecydowanie mniej skomplikowany. Za dwie schodzące umowy pozyskali Monte Morrisa, a więc stosunkowo taniego, a solidnego rozgrywającego, czyli zawodnika na pozycji, na której Wizards mają największe braki.