Transfer! Jerami Grant trafi do Portland Trail Blazers!

Transfer! Jerami Grant trafi do Portland Trail Blazers!

Transfer! Jerami Grant trafi do Portland Trail Blazers!
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Portland Trail Blazers dogadali transfer z Detroit Pistons. Na jego mocy do Portland trafi Jerami Grant. W zamian Pistons otrzymają pierwszorundowy wybór w drafcie 2025 roku.

Blazers: Jerami Grant

Pistons: 1-rundowy pick 2025

Poza pickiem w 2025 roku, w grę wchodzi też wymiana picków drugorundowych w tym roku. Detroit otrzymają w zamian za 46. wybór otrzymają ten z numerem 36.

Kontrakt Jerami Granta to schodząca po nadchodzącym sezonie umowa o wartości nieco ponad 20 milionów dolarów. Fakt ten sprawia, że Blazers łatwiej będzie wejść w ewentualną przebudowę, jeśli kolejny sezon nie przebiegnie po ich myśli – oraz przede wszystkim po myśli Damiana Lillarda.

O potencjalnym transferze Jerami Granta mówiło się w ligowych kuluarach już od dłuższego czasu. Nastawieni na rozwijanie młodzieży, a niekoniecznie wygrywanie Detroit Pistons, nie potrzebowali kolejnego roku od 28-letniego już Granta, który dawał dobre liczby. Na tym etapie cenniejsze będą dla nich picki w drafcie i młodzi koszykarze, którzy wpasują się w plan na najbliższe lata, poukładany wokół Cade’a Cunninghama i najpewniej zawodnika, którego wybiorą jutro w drafcie.

Z perspektywy Blazers… Cóż, trudno uwierzyć, że pozyskali tak dobrego zawodnika tak tanio. Fakt, że nie musieli oddać nawet tegorocznego picku jest szokujący. Trudno uwierzyć, że Pistons nie mieli na stole lepszych ofert. Być może po prostu nie chcieli lepszych ofert – chcieli zrobić miejsce w salary cap i pozyskać tego lata wartościowego wolnego agenta. Przekonamy się pewnie niebawem.