Transfer! Bogdanovic do Pistons, Olynyk do Jazz!

Transfer! Bogdanovic do Pistons, Olynyk do Jazz!

Transfer! Bogdanovic do Pistons, Olynyk do Jazz!
Photo by Alex Goodlett/Getty Images

Sam środek offseason, nie dzieje się kompletnie nic. Aż tu nagle… Wymiana! Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Detroit Pistons i Utah Jazz dogadali się w sprawie transferu, na mocy którego Bojan Bogdanovic trafi do Detroit:

Jazz: Kelly Olynyk / Saben Lee

Pistons: Bojan Bogdanovic

Zgodnie z zapowiedziami, Utah Jazz kontynuują rozmontowywanie zespołu, po duecie liderów oddając też istotnych zadaniowców. Za schodzący, wart nieco ponad 19 milionów kontrakt Bojana Bogdanovicia, pozyskali bardzo podobną umowę Olynyka (ta jest o rok dłuższa, ale sezon 2023/24 nie jest w niej w pełni gwarantowana), oraz młodego, 23-letniego Sabena Lee. Z punktu widzenia kontraktowego nie zmieniło się więc w Utah wiele, a zawsze to jakiś młody, stosunkowo perspektywiczny zawodnik.

Pistons tym ruchem z kolei pokazują chyba dobitnie, że nie interesuje ich już tankowanie. Bogdanovic będzie sporą nadwyżką nad Olynykiem, który – jasne, jest niezłym koszykarzem – ale nie pasuje do rotacji, w której są już Bagley III, Stewart, Duren i Noel. Bogdanovic będzie solidnym weteranem, u boku którego młodzi Cade Cunningham, Jaden Ivey i Jalen Duren będą mieli szansę się rozwijać nie będąc tak beznadziejnym zespołem, jak mogłoby się wydawać. Przy wątpliwych umiejętnościach strzeleckich Cunninghama i Ivey’a, shooting Bojana będzie bardzo cennym elementem.