Tom Thibodeau Trenerem Roku

Tom Thibodeau Trenerem Roku

Tom Thibodeau Trenerem Roku
Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images

NBA zaprezentowała laureata kolejnej nagrody za sezon regularny. Tym samym najlepszym trenerem rozgrywek 2020/21 został szkoleniowiec New York Knicks, Tom Thibodeau.

Wyścig, zgodnie z przewidywaniami, był bardzo zacięty. Ostatecznie Thibs minimalnie wygrał z Montym Williamsem z Phoenix Suns, pomimo mniejszej liczby zdobytych pierwszych miejsc. Na trzecim miejscu znalazł się trener najlepszych w całej NBA Utah Jazz, czyli Quin Snyder. Oto pełne wyniki głosowania:

Dla Thibodeau to drugi tytuł Coach of the Year w karierze. Pierwszy otrzymał dokładnie 10 lat temu, także w swoim pierwszym sezonie na ławce, w Chicago Bulls. Odbierając nagrodę Tom podkreślił rolę całej drużyny w tym wyróżnieniu:

„Dostając taką nagrodę jestem oczywiście zaszczycony, ale tak naprawdę to zasługa całej organizacji. Muszę wspomnieć nasz zespół. Zaczyna się od Juliusa, który stanowił piękny wzór dla reszty drużyny, ale tak naprawdę to zasługa wszystkich. Mieliśmy odpowiednich weteranów, mieliśmy świetną młodzież i przede wszystkim mieliśmy wielkie wsparcie od naszych wspaniałych kibiców.”

Tom Thibodeau

Thibodeau w swoim pierwszym sezonie na ławce Knicks poprowadził ich do bilansu 41-31, dokładnie o 20 wygranych lepszym, niż w poprzednich rozgrywkach. Dzięki temu po raz pierwszy od 2013 roku NYK zagrali w playoffach i to z przewagą własnego parkietu. Tam niestety musieli uznać wyższość Atlanty Hawks w 5 meczach. Jednakże dzięki pracy Toma Thibodeau, Knicks wreszcie mają zespół z prawdziwego zdarzenia.

YT: New York Knicks