Taylor Jenkins przedłuża kontrakt z Memphis Grizzlies

Taylor Jenkins przedłuża kontrakt z Memphis Grizzlies

Memphis Grizzlies postanowili docenić dobrze wykonaną pracę, jaką bez wątpienia wykonał w tym sezonie Taylor Jenkins i oficjalnie przedłużyli kontrakt ze swoim szkoleniowcem.

O decyzji władze klubu poinformowały w specjalnym oświadczeniu opublikowanym wczoraj wieczorem. Jak to zwykle bywa, szczegóły dotyczące wysokości kontraktu nie zostały podane do wiadomości. Wiadomo jedynie, iż przedłużenie jest wieloletnie.

„Taylor wykonał niesamowitą pracę prowadząc ten zespół i jak najbardziej zasłużył na to przedłużenie. Postępy czynione z roku na rok mówią same za siebie, ale jego altruizm, skupienie na rozwoju graczy i naturalna chęć do współzawodnictwa były nieocenione w budowaniu kultury tego zespołu.

Jesteśmy przekonani, że Taylor poprowadzi ten klub do pierwszego mistrzostwa w historii.”

Zach Kleiman

Decyzja ta stanowi naturalną kolej rzeczy dla organizacji z Tennessee. Jenkins objął stery w Memphis przed sezonem 19/20 i w każdym z trzech sezonów poprawiał bilans drużyny na koniec sezonu. W ciągu trzech lat osiągnął bilans na poziomie 56% zwycięstw (128-99). Przede wszystkim jednak uczynił z Grizzlies fantastyczny kolektyw, który potrafi wygrywać nawet bez swojego lidera w osobie Ja Moranta. Między innymi to sprawiło, że Jenkins był w tym sezonie drugi w głosowaniu na Trenera Roku. Młodzi Grizzlies już w tym sezonie udowodnili, że potrafią sprawić problemy najsilniejszym, rozgrywając naprawdę dobrą serię przeciwko Golden State Warriors.

Tym samym wszyscy najważniejsi ludzie w klubie pozostaną w nim na najbliższe lata. Generalny Menadżer Zach Kleiman i Jaren Jackson Junior podpisali już nowe umowy, podobnie jak teraz Jenkins. Ja Morant z kolei parafuje maksymalny kontrakt, jak tylko będzie miał taką możliwość w lipcu, o czym informował Adrian Wojnarowski. Teraz w istocie Miśkom pozostaje skupić się jedynie na walce o tytuł mistrzowski.