Stephen Curry przedłuża kontrakt z Golden State Warriors

Stephen Curry przedłuża kontrakt z Golden State Warriors

Stephen Curry przedłuża kontrakt z Golden State Warriors
Photo by Juan Ocampo/NBAE via Getty Images

Golden State Warriors wbrew oczekiwaniom fanów nie dokonali do tej pory wielkich transferów. Co więcej, zdaniem ich właściciela, w ogóle nie zrobią tego w tym offseason. Nie oznacza to jednak, że Bob Myers sobie odpoczywa. Zdaniem Marca Steina z ESPN i New York Times, generalny menadżer Dubs dopiął już warunki nowej umowy dla Stephena Curry’ego.

Marc Stein opisując najnowsze spekulacje transferowe zaznaczył, że Curry i Warriors wkrótce ogłoszą podpisanie nowego kontraktu. Na jego mocy rozgrywający zarobi 215 milionów dolarów za 4 sezony gry, co daje średnio 53 miliony rocznie. Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, lecz przedłużenie dla Stepha jest tak naprawdę czystą formalnością i kwestią czasu. Curry ma jeszcze rok obowiązującego kontraktu, lecz przedłużenie może podpisać już tego lata.

Chyba nikt nie spodziewa się tego, żeby Steph na tym etapie kariery opuścił Golden State. Może kiedyś, na ostatni sezon zdecyduje się zagrać gdzieś indziej (na przykład w Charlotte gdzie dorastał), lecz nawet na to szanse są bardzo niewielkie. Curry stał się jednym z największych symboli Warriors. Perspektywa spędzenia całej kariery w jednym klubie na pewno ma dla niego znaczenie. A po takim sezonie, jaki ma za sobą Stephen, Bob Myers i właściciele Dubs zapłacą mu każde pieniądze.

YT: NBA

Jedyną wątpliwością w tym kontekście jest czas trwania nowej umowy. W ostatnim roku bowiem, Steph będzie miał już 38 lat na karku. Nie sposób przewidzieć, jak potoczy się dalsza kariera Curry’ego, lecz w tym roku Chris Paul pokazał, że nawet zaawansowani wiekowo rozgrywający potrafią odnosić wielkie sukcesy. Pamiętajmy przy tym, że mowa o najlepszym strzelcu w historii tej dyscypliny, którego nikt nie zostawi na wolnej pozycji, niezależnie od tego ile lat będzie miał Curry. Kluczowe oczywiście będzie zdrowie, ale tego niestety nie da się w żaden sposób zagwarantować.