Staples Center zmienia nazwę!

Staples Center zmienia nazwę!

Już wkrótce Los Angeles Lakers zagrają swój ostatni mecz w hali Staples Center. Bez obaw jednak, Jeziorowcy nigdzie się nie wybierają. To ich dom zmienia swoją dotychczasową nazwę. Od 25 grudnia bieżącego roku hala Staples Center nazywać się będzie Crypto.com Arena!

Takie informacje przekazał dzisiaj w nocy Shams Charania z The Athletic. Crypto.com to platforma przeznaczona do inwestowania w kryptowaluty z siedzibą w Singapurze. Umowę zezwalającą na zmianę nazwy budynku zawarto na 20 lat. Wynosi ona około 700 milionów dolarów, co czyni ją najwyższą taką transakcją w Stanach Zjednoczonych.

Staples Center otwarte zostało 17 października 1999 roku i od początku było domem nie tylko dla Lakers, ale też dla Sparks (WNBA), Kings (NHL) i oczywiście Clippers. Tych ostatnich zmiana ta dotyczy najmniej, albowiem już niedługo przeniosą się oni do własnej hali Intuit Dome w Inglewood, której otwarcie zaplanowano na 2024 rok.

Staples od początku był sponsorem tytularnym budynku uzyskując ten tytuł w 1999 roku na 20 lat za około 120 milionów. W 2009 roku firma wynegocjowała przedłużenie kontraktu na czas nieokreślony. W 2019 roku jednak Anschutz Entertainment Group odkupił prawa do nazwy, rozpoczynając od razu negocjacje z Crypto.com. Rozmowy jak widać zakończyły się sukcesem.

Staples Center była świadkiem wielu koszykarskich sukcesów na poziomie NBA i to obu drużyn z LA, choć oczywiście dominowali w tej kwestii Lakers. Od dynastii Kobego i Shaqa, przez rywalizację z Celtics w latach 2008-2010, aż po przyjście LeBrona i 18 tytuł mistrzowski w historii klubu. Z drugiej strony to właśnie Staples było domem największych sukcesów Clippers. Tutaj powstało słynne Lob City. Tu też w zeszłym sezonie LAC awansowali do finałów konferencji po raz pierwszy w swej historii.

Następne sukcesy zaliczone zostaną już na konto Crypto.com Arena. W przypadku Clippers do 2024 roku, a w przypadku Lakers co najmniej do 2041 roku.