Evan Mobley kontuzjowany!

Evan Mobley kontuzjowany!

Fatalnie zakończył się dla Cleveland Cavaliers ich dzisiejszy mecz przeciwko Boston Celtics. Kawalerzyści nie tylko ponieśli porażkę, ale stracili przy tym jednego ze swoich najlepszych graczy w tym sezonie. Z gry wypadł debiutant, Evan Mobley.

Mobley zszedł z boiska już w trzeciej kwarcie meczu, kiedy to doznał kontuzji łokcia. Skrzydłowy zaraz po meczu przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które niestety nie przyniosło dobrych wieści. Wskutek nadwyrężenia Evan spędzi poza grą od 2 do nawet 4 tygodni.

To kolejne już poważne osłabienie Cavs w tym młodym jeszcze sezonie. Wcześniej stracili oni Collina Sextona, którego z gry na dłuższy czas wykluczyła zerwana łąkotka. Teraz z kolei będą musieli sobie radzić bez Mobleya, który na starcie sezonu wygląda jak główny kandydat do statuetki Debiutanta Roku. 3 wybór tegorocznego draftu notuje średnio 14 pkt 8 zb 2,5 ast i 1,6 blk na mecz przy 49% skuteczności. Podkoszowy wróci do gry przed Świętami, zatem nie powinno się to zbyt mocno odbić na jego notowaniach w kontekście nagrody ROTY.

YT: Z. Highlights

Jak to się odbije na wynikach Cavs? Na razie miejsce Mobleya zajmie najprawdopodobniej Dean Wade. Już wkrótce jednak gotowi do dyspozycji trenera powinni być Lauri Markkanen i Kevin Love, którzy zakończą kwarantannę. Ich obecność pozwoli zatrzeć brak Mobleya, choć trzeba przyznać, iż żaden z nich nie daje zespołowi tyle w obronie, co Evan. Jak widać zatem problemy zdrowotne nie opuszczają Ohio w tym sezonie. Jest to podwójnie smutne, bowiem Cavs w tym sezonie naprawdę przejawiają ambicje (poparte naprawdę solidną grą) do walki o coś więcej, niż loterię draftu