Spurs z maksymalnym kontraktem dla DeRozana?

Spurs z maksymalnym kontraktem dla DeRozana?

DeMar DeRozan naprawdę zaimponował włodarzom San Antonio Spurs w swoim pierwszym sezonie. Na tyle skutecznie, że poważnie rozważają oni ofertę maksymalnego kontraktu dla swojego obrońcy.

O wszystkim poinformował Mike Finger z San Antonio Express-News. Według jego informacji, Gregg Popovich bardzo lubi obecną grupę zawodników, których ma pod swoją opieką w San Antonio i chciałby ją zatrzymać. Szczególnie ma to dotyczyć właśnie DeRozana.

Po transferze Leonarda, wiele mówiło się o tym, że DeMar może być wartościowym elementem transferowym i nie zagrzeje długo miejsca w Teksasie. Jak jednak informuje Finger, fakty są całkowicie przeciwne i DeRozan jest wysoko ceniony w organizacji. Na tyle, że włodarze klubu poważnie zastanawiają się nad ofertą maksymalnego przedłużenia kontraktu z rzucającym obrońcą. DeMarowi zostały jeszcze dwa lata ważnej umowy, lecz ostatni sezon jest opcją zawodnika.

Ważną kwestią w tym wszystkim pozostaje decyzja samego gracza. Czemu DeMar miałby w ogóle zastanawiać nad odrzuceniem takiej propozycji? Otóż w przyszłym roku DeRozan może odrzucić opcję gracza i zostać wolnym agentem. Wtedy z miejsca stanie się jednym z najciekawszych nazwisk dostępnych na rynku, albowiem przyszłoroczna klasa wolnych agentów zapowiada się nadzwyczaj licho. W tym kontekście, DeMar może spróbować swoich sił na rynku licząc na jeszcze wyższy i dłuższy kontrakt ze strony kogoś innego. Bardzo ryzykowne zważywszy na jego wiek (w przyszłe wakacje będzie miał już 31 lat), lecz jak najbardziej możliwe.

Miejmy jednak nadzieję, że to tylko luźne przemyślenia i sugestie wypływające z obozu San Antonio. Trudno sobie wyobrazić, żeby w obecnej sytuacji byli skłonni płacić 30-letniemu DeRozanowi maksymalne pieniądze. Szczególnie, że w składzie mają kilku młodych i obiecujących zawodników obwodowych jak Derrick White, Lonnie Walker, Dejounte Murray, czy nawet Bryn Forbes.

Z DeRozanem na maksymalnym kontrakcie ich przyszłość może nie wyglądać najlepiej. Chociaż mimo wzmocnień w konferencji szanse Spurs na awans do playoffs na PZBuk nie wyglądają wcale najgorzej.

Tak w swoim pierwszym sezonie prezentował się DeMar w barwach Spurs. Na maksa to chyba nie wygląda:

Źródło: Youtube.com/NBA