Skrzydłowy Chicago Bulls kończy sezon!

Skrzydłowy Chicago Bulls kończy sezon!

Po kapitalnym starcie sezonu przyszedł niestety czas na złe wieści dla fanów Chicago Bulls. Jak poinformował Adrian Wojnarowski, podstawowy skrzydłowy Byków, Patrick Williams nie zagra więcej w tym sezonie.

Williams doznał zwichnięcia lewego nadgarstka z przemieszczeniem, które wymagać będzie operacji. Do urazu doszło podczas dzisiejszego meczu przeciwko New York Knicks, kiedy to Williams starł się w powietrzu z Mitchellem Robinsonem i wylądował w nienaturalny sposób. Według pierwszych doniesień, to koniec sezonu dla skrzydłowego Byków, aczkolwiek w Windy City mają jeszcze nadzieję, że Patrick zdąży się wykurować na playoffy.

Dla Chicago może to być znacznie większa strata, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Specjalnością Williamsa bowiem była defensywa. Utrata głównego obrońcy na skrzydłach może się okazać bolesna, szczególnie mając na parkiecie duet LaVine/DeRozan z których żaden nie jest znany z dominacji w obronie. Trener Billy Donovan ma już jednak pomysły na to, jak poradzić sobie bez drugoroczniaka:

„Myślę, że jego minuty przejmą głównie Derrick Jones Jr i Javonte Green. Na pewno zobaczymy też więcej Alexa Caruso. Graliśmy już bowiem ustawieniami z czterema obrońcami. Wszystko zależy od przeciwnika i jego ustawień. Dzisiaj na przykład uważam, że Lonzo dobrze sobie radził przeciwko Juliusowi Randle pod koszem, zatem wciąż mamy w zanadrzu jakieś opcje.”

Billy Donovan

Jak odbije się to na grze i wynikach Chicago? Ich terminarz z pewnością nie należy w najbliższym czasie do najłatwiejszych w NBA.

YT: HoopsRegion