NBA zatwierdza terminarz – będzie turniej Play-In

NBA zatwierdza terminarz – będzie turniej Play-In

Minionej nocy Liga w porozumieniu z właścicielami klubów ustaliła już finalny kształt nadchodzących rozgrywek. Co prawda nie znamy jeszcze szczegółowego terminarza, ale ten zostanie udostępniony w dwóch częściach – pierwsza ukaże się w okolicach rozpoczęcia obozów przygotowawczych (te startują 1 grudnia). Oto co wiemy o nachodzącym sezonie na ten moment:

  • Pierwsze mecze zaczną się 22 grudnia.
  • Każdy zespół rozegra 72 mecze – po trzy przeciwko każdemu z przeciwników z tej samej konferencji, oraz po dwa z przeciwnikami z drugiej konferencji.
  • Od 5 do 10 marca ustalono 'przerwę na Mecz Gwiazd’ – najpewniej jednak w jej czasie nie odbędzie się All-Star Game ani związane z nim atrakcje.
  • Playoffy rozpoczną się 18 maja. Finały planowane są na okres 8-22 lipca.
  • Playoffy poprzedzone zostaną Turniejem Play-In

No i tu mamy kolejną nowość względem klasycznego sezonu regularnego. Na czym polega Turniej Play-In? Przed rozpoczęciem fazy zasadniczej, siódmy zespół zmierzy się z ósmym, a dziewiąty z dziesiątym. Zwycięzca pierwszego z tych meczów zagwarantuje sobie siódme miejsce i awans do Playoffów. Przegrany natomiast zmierzy się w meczu o ósme miejsce ze zwycięzcą rywalizacji pary z miejsc 9-10. W praktyce więc, zespoły z miejsc 7. i 8. muszą wygrać jeden mecz by zapewnić sobie udział w Playoffach, a zespoły z miejsc 9. i 10. muszą wygrać dwa mecze.