Rudy Gobert inspiracją?

Rudy Gobert inspiracją?

Krótko przed startem sezonu Rudy Gobert podpisał ogromne przedłużenie kontraktu o wartości ponad 200 milionów dolarów, stając się dzięki temu najlepiej opłacanym centrem w historii NBA.

Kilka dni temu głos w tej sprawie postanowił zabrać jeden z najwybitniejszych środkowych, jakich widziała liga, czyli Shaquille O’Neal. Shaq raczej nie słynie z sympatii do obecnych podkoszowych, zatem nie omieszkał wbić szpilki Francuzowi:

„Nie chcę tutaj hejtować nikogo, ale Rudy Gobert powinien być prawdziwą inspiracją dla młodzieży. To przykład na to, że wystarczy zdobywać 11 punktów w meczu, żeby dostać 200 milionów dolarów.

Statystycznie rzecz ujmując faktycznie Rudy w przekroju całej kariery zdobywa około 11 pkt na mecz. Mocno zaniżają ją jednak początki środkowego w NBA, gdyż w ostatnich latach średnie Goberta oscylują w granicach 15/12/2 bloki na mecz.

To na nim opiera się cały, bardzo dobry zresztą, system defensywny Utah Jazz i to od kilku dobrych lat. 2 tytuły Obrońcy Roku też na pewno miały swój udział w wysokości kontraktu. To, że sięgają one obecnie niebotycznych poziomów w porównaniu chociażby z rokiem 2010 to już całkiem inna kwestia.

„Ma świetnego agenta i cieszę się ze szczęścia całej jego rodziny, ale to dobry moment dla wszystkich tych dzieciaków, którzy nie wierzą w to ile mogą osiągnąć.”

Czy Gobert jest wart tych pieniędzy? Oczywiście, że nie. Pamiętajmy jednak mimo wszystko, że mówimy tu o czołowym środkowym dzisiejszej NBA. Nie o graczu pokroju Timofeya Mozgova, jak może wynikać z wypowiedzi Shaqa. A Rudy na wysoki (choć nie maksymalny) kontrakt sobie zapracował.

Źródło: Youtube.com/Always Hoops