Rodzina Kobego Bryanta kończy współpracę z Nike

Rodzina Kobego Bryanta kończy współpracę z Nike

Rodzina Kobego Bryanta kończy współpracę z Nike
Photo by Harry How/Getty Images

Przedstawiciele Kobego Bryanta z żoną Vanessą Bryant na czele poinformowali o zakończeniu dotychczasowej współpracy z firmą Nike.

O sprawie poinformowała Vanessa w swoim oświadczeniu:

„Kontrakt Kobego z Nike wygasł z dniem 13.04.2021. Mój mąż we współpracy z Nike stworzyli jedne z najpiękniejszych butów koszykarskich, noszonych przez amatorów oraz zawodowców na całym świecie. To nie przypadek, że buty mojego męża nosi najwięcej zawodników NBA.”

Vanessa Bryant

Potwierdzili to także przedstawiciele Nike:

Dlaczego zatem, pomimo owocnej wieloletniej współpracy najbliżsi Bryanta zdecydowali się nie przedłużyć kontraktu? Powody są dwa. Przede wszystkim, nie spodobało im się ograniczenie dostępności produktów sygnowanych nazwiskiem Kobego zarówno po przejściu na emeryturę, jak i po tragicznej śmierci zawodnika. Ogólną frustrację potęgował także fakt trudno dostępnych butów w rozmiarach dziecięcych.

„Uważam, że fani zawsze powinni mieć możliwość kupienia i noszenia jego produktów i zamierzam o to walczyć. Produkty Kobego sprzedają się dosłownie w mgnieniu oka.”

Vanessa Bryant

Drugim powodem była niezadowalająca propozycja przedłużenia kontraktu ze strony Nike. Vanessa liczyła na podobną umowę, jaką otrzymali Michael Jordan, czy LeBron James, czyli nie mającą de facto ograniczeń czasowych. Tego nie było w planach giganta z Oregonu:

„Miałam nadzieję, na nawiązanie takiej współpracy z Nike, która odpowiednio podkreśli dziedzictwo mojego męża. My zrobimy wszystko, aby uczcić pamięć jego i Gigi i to się nigdy nie zmieni.”

Vanessa Bryant

Co teraz? Najprawdopodobniej rozpoczną się rozmowy z innymi firmami. Vanessa może też zdecydować się na stworzenie własnej marki obuwia, co sam Kobe zresztą miał w planach. W grudniu 2019 roku Bryant spotkał się z przedstawicielami kilku agencji gotowych zaprojektować jego własną markę o nazwie „Mamba”. Niewykluczone, że to marzenie spełni teraz żona legendy NBA.