Odnowienie kontuzji, James Harden poza grą na czas nieokreślony

Odnowienie kontuzji, James Harden poza grą na czas nieokreślony

Odnowienie kontuzji, James Harden poza grą na czas nieokreślony
Photo by Steph Chambers/Getty Images

Z pewnością nie takich wieści oczekiwali fani Nets w sprawie Jamesa Hardena. Jak informują media, wskutek odnowienia urazu podczas rehabilitacji, Brodacz wypada z gry na czas nieokreślony.

„Wracamy do punktu wyjścia. Będziemy kontynuować rehabilitację, aby James mógł do nas dołączyć, chociaż nie mam pojęcia kiedy do tego dojdzie. Mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.”

Steve Nash

Do zdarzenia doszło podczas zajęć na boisku, które Harden odbywał w ramach rehabilitacji. Jak twierdzi sztab Brooklyn Nets, były to standardowe zajęcia, które zawodnik już odbywał, a podczas których nie doszło do żadnych nietypowych wydarzeń. Po prostu w pewnym momencie uraz się odnowił, a wtorkowe badanie rezonansem potwierdziło obawy:

„Nie upadł, nie potknął się, nie zrobił nic ponad normę. Po prostu poczuł lekki ból, a rezonans potwierdził odnowienie urazu. Z pewnością jesteśmy rozczarowani, że tak się stało, ale teraz musimy wrócić do leczenia i zrobić wszystko, aby James wrócił do zdrowia.”

Steve Nash

James Harden pozostaje poza grą od początku kwietnia, kiedy to zakończył starcie z New York Knicks po zaledwie 4 minutach. Jak do tej pory proces rehabilitacji przebiegał w jego przypadku bardzo sprawnie, a Brodacz odbywał już treningi 3 na 3 i 4 na 4, podróżując cały czas z zespołem Nets. Niewiele zatem brakowało, aby obrońca wrócił do ćwiczeń z pełnym obciążeniem. Niestety teraz, na ostatniej prostej sezonu, znów wypada na dłuższy czas. Oby zdążył na playoffy, które startują za miesiąc. Taki jest obecny plan Nets, chociaż jak podkreśla Wojnarowski, zespół będzie bardzo ostrożny w sprawie zawodnika. W playoffs Harden będzie bardzo potrzebny Nets i to najlepiej w takiej formie, w jakiej widzieliśmy go przed kontuzją:

YT: NBA

Tym bardziej, że problemy ze zdrowiem ciągle ma także Kevin Durant. Steve Nash potwierdził jednak w rozmowie z mediami, że uraz zawodnika nie jest poważny, a jego obecny status to day-to-day.