Rewolucja – zupełnie nowy format Rising Stars!

Rewolucja – zupełnie nowy format Rising Stars!

Rewolucja – zupełnie nowy format Rising Stars!
Photo by Mark Blinch/Getty Images

NBA coraz śmielej urozmaica dotychczasowy format Weekendu Gwiazd. Odbywający się w tym roku w dniach 18-20 lutego All-Star Week też zawierać będzie pewne nowinki. Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Nową formułę przybierze Rising Stars Game, czyli mecz najmłodszych zawodników.

Jak podaje Charania, zamiast klasycznego meczu z udziałem pierwszo i drugo-roczniaków, obejrzymy mini turniej z udziałem czterech zespołów złożonych z 7 zawodników. Zobaczymy więc trzy spotkania, dwa półfinały i finał – nie będą to jednak klasyczne mecze koszykówki, a spotkania rozgrywane do ustalonego limitu punktowego. Półfinały rozgrywane będą do 50 punktów, natomiast finał do 25 punktów. Razem 75, co jest symbolem trwającego 75. sezonu w historii NBA.

Na tym jednak nie koniec nowych atrakcji. W trakcie Rising Stars odbędzie się też Clutch Challenge. Ma on polegać na trafieniu pięciu rzutów z takich samych miejsc na boisku, z których trafiano ikoniczne rzuty w historii Playoffów NBA. W tym wyzwaniu 8 zawodników podzieli się na 4 zespoły, a rozgrywać będzie się to wszystko w przerwie drugiego i trzeciego – jeśli dobrze rozumiem wpis Chamsa w tej sprawie:

Kolejną nowością jest udział w całej imprezie zawodników spoza NBA. Oprócz 12 debiutantów i 12 drugoroczniaków, obejrzymy też 4 zawodników z g-league’owej ekipy Ignite. Jest to zespół stworzony na potrzeby młodych graczy, którzy chcą rozpocząć zawodowe granie przed przyjściem do NBA, omijając tym samym NCAA. W zeszłym sezonie grali dla nich tacy zawodnicy jak Jonathan Kuminga, czy Jalen Green. W tym roku oglądać można w ich barwach notowanych w wysoko w mockach draftu Jadena Hardy’ego, Daysona Danielsa, czy MarJona Deauchampa.