RetroWtorki: Punkty, punkty…

RetroWtorki: Punkty, punkty…

Nadszedł wreszcie czas, gdy LeBronowi Jamesowi brakuje zaledwie 13 punktów, by wyprzedzić Michaela Jordana na liście najlepszych strzelców w historii NBA. LeBron nie jest jednak sam – poza nim, w górę pną się również Vince Carter i Dirk Nowitzki.

Wspomniany „Half-Man/Half-Amazing” trafił dziś siedem rzutów za trzy punkty, uzyskał łącznie 21 „oczek” i przeskoczył na liście wszechczasów jednego z najlepszych strzelców za trzy w historii NBA – Reggie’go Millera. Miejsce bezpośrednio przed Carterem zajmuje obecnie Carmelo Anthony, jednak wyprzedzenie „Melo” w tym sezonie graniczy z cudem. 42-letni zawodnik Atlanta Hawks traci do niego 259 punktów na zaledwie 17 meczów przed końcem rozgrywek. Najprawdopodobniej tego nie dokona, ale (obecnie) dwudzieste miejsce na liście wszechczasów z pewnością jest powodem do dumy.

https://www.youtube.com/watch?v=v6Db046UkJc

źródło: youtube.com (FreeDawkins)

Kolejnym zawodnikiem, który niedługo może dokonać wielkiej rzeczy, jest Dirk Nowitzki. 40-letni silny skrzydłowy Mavericks potrzebuje 58 „oczek” do wyprzedzenia na liście najlepszych strzelców ligi legendarnego Wilta Chamberlaina. Ponieważ „Mavs” mają przed sobą jeszcze 19 spotkań, Dirk powinien bez większego problemu tego dokonać – potrzebuje zdobywać w nich średnio 3.1 punktu na mecz. Jeśli zdrowie dopisze, na koniec sezonu to zawodnik Mavericks będzie na szóstym miejscu na liście wszechczasów.

źródło: youtube.com (Bleacher Report)

Co do LeBrona Jamesa, sprawa jest oczywista. W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego, wyprzedzi Michaela Jordana na liście najlepszych strzelców w historii NBA. „LBJ” potrzebuje do tego tylko 13 punktów. Mimo problemów LA i najprawdopodobniej kolejnego sezonu Lakers bez playoffs, LeBron nie zwalnia tempa w kwestii zdobywania punktów. Brakuje mu 720 punktów do bariery 33,000 „oczek”. Zakładając, że będzie zdobywał średnio 24 punkty na mecz, osiągnie ją za około 30 meczy. Nie będzie miał jeszcze ukończonych 35 lat. Co ciekawe, Kobe Bryant był najmłodszym zawodnikiem, który uzyskał 33,000 punktów – dokonał tego w wieku 37 lat i 137 dni! To pokazuje, jak wielką przewagę czasową ma LeBron.

https://www.youtube.com/watch?v=DwXkMX3THxs

źródło: youtube.com (FreeDawkins)

Warto wspomnieć również o rozgrywającym Oklahoma City Thunder – dzięki świetnym zdobyczom punktowym w kilku ostatnich meczach, Russell Westbrook wyprzedził na liście wszechczasów kilka sław – Glena Rice’a, Juliusa Ervinga, Tracy’ego McGrady i Ricka Barry’ego.