Rekordowy kontrakt w historii NBA! Jokic, Beal i Booker podpisują przedłużenia

Rekordowy kontrakt w historii NBA! Jokic, Beal i Booker podpisują przedłużenia

Rozpoczęła się wolna agentura w NBA – zawodnicy bez obowiązujących kontraktów, mogą od teraz podpisywać nowe umowy. W tych pierwszych godzinach „okienka transferowego” NBA nie wydarzyło się wiele zaskakujących ruchów. Największe gwiazdy (oprócz Kevina Duranta) postanowiły pozostać w swoich dotychczasowych klubach.

Pierwszą z nich jest Nikola Jokic. Pochodzący z Serbii MVP ligi zdecydował się podpisać przedłużenie dotychczasowej umowy ze swoim macierzystym klubem, czyli Denver Nuggets. Jokic związał się z Nuggets na kolejne pięć lat, za które zarobi w sumie 264 miliony dolarów. Jest to najwyższy kontrakt w historii całej ligi – dotychczas rekord ten należał do Giannisa Antetokounmpo, który w 2020 roku podpisał z Milwaukee Bucks kontrakt opiewający na 228,2 miliona dolarów.

Giannis nie spadł jednak na drugie, a na trzecie miejsce w rankingu najwyższych umów w historii. Ze swoim dotychczasowym klubem, czyli Washington Wizards – przedłużenie postanowił bowiem podpisać Bradley Beal. Ten 29-letni rzucający obrońca za kolejne 5 lat gry zarobi 251 milionów dolarów.

Nieco skromniejszą, choć wciąż bardzo imponującą umowę otrzymał Devin Booker. On także zostanie w swoim dotychczasowym klubie, czyli Phoenix Suns. Z klubem z Arizony podpisał przedłużenie, które zagwarantuje mu 219 milionów dolarów za kolejne 4 lata gry.