Reggie Jackson dołączy do Los Angeles Clippers

Reggie Jackson dołączy do Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers po raz kolejny udowadniają swoją skuteczność na rynku transferowym. Tym razem ich drużynę wzmocni Reggie Jackson.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Jackson porozumiał się z Detroit Pistons w sprawie wykupienia ostatniego roku kontraktu, o czym zespół oficjalnie poinformował wczoraj. Zgodnie ze źródłami Adriana Wojnarowskiego, rozgrywający już wkrótce zasili szeregi Los Angeles Clippers.

Dla Clippers to kolejny sukces transferowy w tym sezonie. Po tym jak przy okazji trade deadline dodali do składu Marcusa Morrisa, teraz skutecznie zdystansowali przeciwników w wyścigu po Jacksona. Według Wojnarowskiego bowiem, o Reggiego pytały praktycznie wszystkie zespoły liczące się w walce o tytuł, w tym także bezpośredni rywale, czyli LAL. Reggie jednak od razu zdecydował się na Clippers, w czym udział miał także Paul George, wieloletni przyjaciel Jacksona.

Jackson w LA będzie zmiennikiem Patricka Beverleya na jedynce, pozwalając Lou Williamsowi skupić się głównie na zdobywaniu punktów. Zdrowy Reggie to materiał na podstawowego rozgrywającego w tej lidze, zatem Clippers za darmo mogą wiele zyskać. O ile oczywiście ich nowego gracza ominą kontuzje.

Reggie miał być jednym z liderów Detroit Pistons, którzy w 2015 roku zaoferowali mu 80 milionów dolarów. Niestety głównie z powodu kontuzji nic z tego nie wyszło. Jackson w tym sezonie notuje 15 pkt i 5 ast, lecz z powodu urazu pleców wystąpił w zaledwie 14 meczach Tłoków.

Pamiętajmy, że Clippers mają jeszcze jedno wolne miejsce w składzie, które może uzupełnić Evan Turner, czyniąc ławkę LAC chyba najszerszą w całej lidze. Czy to okaże się decydujące w walce o tytuł?

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights