Reggie Jackson dołączy do Los Angeles Clippers

19/02/2020

Los Angeles Clippers po raz kolejny udowadniają swoją skuteczność na rynku transferowym. Tym razem ich drużynę wzmocni Reggie Jackson.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Jackson porozumiał się z Detroit Pistons w sprawie wykupienia ostatniego roku kontraktu, o czym zespół oficjalnie poinformował wczoraj. Zgodnie ze źródłami Adriana Wojnarowskiego, rozgrywający już wkrótce zasili szeregi Los Angeles Clippers.

Dla Clippers to kolejny sukces transferowy w tym sezonie. Po tym jak przy okazji trade deadline dodali do składu Marcusa Morrisa, teraz skutecznie zdystansowali przeciwników w wyścigu po Jacksona. Według Wojnarowskiego bowiem, o Reggiego pytały praktycznie wszystkie zespoły liczące się w walce o tytuł, w tym także bezpośredni rywale, czyli LAL. Reggie jednak od razu zdecydował się na Clippers, w czym udział miał także Paul George, wieloletni przyjaciel Jacksona.

Jackson w LA będzie zmiennikiem Patricka Beverleya na jedynce, pozwalając Lou Williamsowi skupić się głównie na zdobywaniu punktów. Zdrowy Reggie to materiał na podstawowego rozgrywającego w tej lidze, zatem Clippers za darmo mogą wiele zyskać. O ile oczywiście ich nowego gracza ominą kontuzje.

Reggie miał być jednym z liderów Detroit Pistons, którzy w 2015 roku zaoferowali mu 80 milionów dolarów. Niestety głównie z powodu kontuzji nic z tego nie wyszło. Jackson w tym sezonie notuje 15 pkt i 5 ast, lecz z powodu urazu pleców wystąpił w zaledwie 14 meczach Tłoków.

Pamiętajmy, że Clippers mają jeszcze jedno wolne miejsce w składzie, które może uzupełnić Evan Turner, czyniąc ławkę LAC chyba najszerszą w całej lidze. Czy to okaże się decydujące w walce o tytuł?

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights

Kopiuj link do schowka