Green i Carroll nowymi nabytkami Rockets

Green i Carroll nowymi nabytkami Rockets

Daryl Morey bardzo skutecznie działa na rynku transferowym. Do Houston Rockets dołączyło właśnie kolejnych dwóch doświadczonych skrzydłowych.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Houston Rockets są zadowoleni z pierwszych wyników swojego najnowszego eksperymentu. Ultra niskie ustawienie Rakiet i zrezygnowanie praktycznie całkowicie ze środkowego jak dotąd przynosi całkiem niezłe efekty. Z tego powodu Daryl Morey postanowił trzymać się swojej strategii i ostatnie dwa miejsca w składzie poświęcić na kolejnych skrzydłowych.

Pierwszym wzmocnieniem drużyny z Teksasu został Jeff Green. Wcześniej reprezentował on barwy Utah Jazz, którzy postanowili zwolnić go w grudniu ubiegłego roku. Do tego czasu jednak był ważnym elementem rotacji, grając średnio 18 minut i zdobywając w tym czasie 8 pkt i 3 zb.

Green początkowo podpisze 10-dniowy kontrakt, żeby poznać nietuzinkowy system gry Rakiet. Jeśli zaakceptuje swoją rolę na boisku powinien otrzymać umowę do końca sezonu.

Źródło: Youtube.com/AIR Highlights

DeMarre Carroll będzie natomiast drugim nowym graczem Houston. Skrzydłowy dołączył latem do San Antonio Spurs, lecz nigdy nie potrafił odnaleźć w systemie gry Gregga Popovicha:

„Pop jest fantastycznym człowiekiem. Poza boiskiem rozmawialiśmy praktycznie o wszystkim. Na parkiecie jednak nie potrafiliśmy się dogadać.”

Z tego też powodu wystąpił w tym sezonie zaledwie 15 razy, aż wczoraj doszło do porozumienia z klubem w sprawie wykupienia kontraktu. Jeszcze w zeszłym roku DeMarre w barwach Brooklyn Nets udowadniał, że potrafi być przydatnym zadaniowcem, notując 11 pkt i 5 zb każdego wieczoru.

Czy pod wodzą Mike’a D’Antoniego odnajdzie się lepiej niż w San Antonio?

Źródło: Youtube.com/Mattydubs