Rajon Rondo z kontuzją kciuka

Rajon Rondo z kontuzją kciuka

Złe wieści dla Los Angeles Lakers. Rajon Rondo doznał poważnej kontuzji dłoni i czeka go dłuższa przerwa.

Jak poinformowały amerykańskie media, wczorajszy trening przedwcześnie zakończyć musiał Rajon Rondo. Rozgrywający LA Lakers złamał kciuk prawej dłoni i zmuszony będzie przejść operację. Z tego powodu opuści od 6 do 8 najbliższych tygodni, co oznacza, że w najgorszym wypadku zobaczymy Rajona dopiero w okolicach drugiej rundy playoffs.

Dla Lakers może się to okazać większym osłabieniem niż można przypuszczać na pierwszy rzut oka. Oczywiście zespół wciąż pozostaje jednym z  głównych faworytów do tytułu, a sam Rondo nie jest już decydującym zawodnikiem. W 48 meczach tego sezonu notował średnio 7 pkt, 5 ast i 3 zb na mecz w 20 minut na parkiecie. Mimo wszystko jego ogromne doświadczenie i inteligencja boiskowa bywają nieocenione, szczególnie w playoffach.

Anthony Davis może coś powiedzieć na ten temat:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights

Jest to o tyle istotne, że Jeziorowcy do Orlando przyjechali bez Avery’ego Bradleya. Zastąpi go co prawda J.R. Smith, lecz w obliczu urazu Rondo, pierwsza linia defensywy Lakers na pewno ucierpi. Tym bardziej, że Rajon po przerwie prezentował znakomitą formę fizyczną:

https://www.instagram.com/p/CCWsU2UFsiH/?utm_source=ig_embed

Źródło: Instagram.com/lakerssbn