Prezes Czarnych podjął decyzję. Ten trener poprowadzi zespół!

Prezes Czarnych podjął decyzję. Ten trener poprowadzi zespół!

Prezes Czarnych podjął decyzję. Ten trener poprowadzi zespół!
Materiały prasowe / Czarni Słupsk / Na zdjęciu: Michał Jankowski

W czwartek wieczorem zapadła decyzja ws. szkoleniowca Czarnych Słupsk na rozgrywki 2024/2025. Z naszych informacji wynika, że kolejną szansę otrzyma Mantas Cesnauskis, który ma sporo do udowodnienia po nie najlepszym ostatnim sezonie. Strony uzgodniły warunki rocznego kontraktu.

Icon Sea Czarni Słupsk w sezonie 2023/2024 z bilansem 14:16 zajęli 11. miejsce. Ten wynik w Słupsku przyjęto z dużym rozczarowaniem. Klub – podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach – celował w awans do fazy play-off. Słupski zespół nie stanął jednak na wysokości zadania, ponosząc wiele porażek w kiepskim stylu (m.in. oba mecze z GTK, spotkania z Zastalem, Śląskiem czy Sokołem).

Trenerowi Cesnauskisowi nie udało się zbudować drużyny, która stanowiłaby monolit. Jego wybory przedsezonowe okazały się mocno nietrafione. W tym gronie można wymienić Benasa Griciunasa, Mike’a Caffeya czy Daniela Szymkiewicza. Szkoleniowiec Czarnych mocno na nich liczył, ale ostatecznie zawodnicy nie stanęli na wysokości zadania, co miało przełożenie na końcowy rezultat.

Po zakończonym sezonie strony (prezes Michał Jankowski i Mantas Cesnauskis) dały sobie czas do namysłu ws. ewentualnego kontynuowania współpracy. Ostatecznie szef klubu ze Słupsku postanowił dać trenerowi jeszcze jedną szansę.

W czwartek wieczorem strony dogadały warunki współpracy, choć tutaj należy podkreślić, że ta współpraca będzie na nieco innych warunkach niż dotychczas (m.in. klub będzie bardziej aktywny w temacie wyboru nowych zawodników, ten proces będzie szczegółowo omawiany, by zminimalizować ryzyko pomyłki).

– Mogę potwierdzić, że doszliśmy z trenerem do porozumienia. Mantas Cesnauskis poprowadzi naszą drużynę w kolejnym sezonie. Mamy wspólną wizję na zespół i będzie ona odmienna od tegorocznej – taki przynajmniej mamy plan – powiedział nam Michał Jankowski.

Żaden z obcokrajowców z poprzedniego sezonu nie ma kontraktu na kolejne rozgrywki. Ważną umowę posiada z kolei Szymon Tomczak. Blisko pozostania w Słupsku jest także Mateusz Dziemba. Kolejnych ruchów transferowych można spodziewać się w następnych tygodniach. Trener Mantas Cesnauskis już przegląda rynek transferowy.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.