PLK: Szalony dzień w Stali! Jest transfer last-minute!

PLK: Szalony dzień w Stali! Jest transfer last-minute!

PLK: Szalony dzień w Stali! Jest transfer last-minute!
David Walker / foto: T. Ruibal

Jeszcze na kilka godzin przed zamknięciem okna transferowego nie było pewne, na którą opcję zdecyduje się zespół Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, jeden z kandydatów do zdobycia mistrzostwa Polski. Ostatecznie udało się dopiąć transakcję. Nowym graczem został doświadczony David Walker.

Po urazie Arunasa Mikalauskasa (zerwał więzadło krzyżowe – koniec sezonu), trener Andrzej Urban przystąpił do działań na rynku transferowym. Miał kilka dni na to, by znaleźć nowego zawodnika, który uzupełni lukę po kontuzji litewskiego skrzydłowego.

Z naszych informacji wynika, że było kilku kandydatów. Rozważano m.in. Greka Giannisa Agravanisa (klub go nie puścił) czy Abdela Nadera (ex-NBA zawodnik, ostatnio Australia). Finalnie postawiono na 30-letniego Davida Walkera
.

To transfer last-minute. Na kilka godzin przed zamknięciem okna transferowego nie było pewne, czy uda się dopiąć wszystkich formalności. Ostatecznie udało się doprowadzić transakcję do szczęśliwego zakończenia.

Na oficjalnej stronie ligi czytamy: „David Walker został zgłoszony do rozgrywek zgodnie z regulaminem, ale czeka na list czystości. Po jego wydaniu zawodnik będzie mogli grać w ORLEN Basket Lidze w tym sezonie”.

– To był szalony dzień. Ten transfer to win-win dla obu stron – mówi nam krótko Andrzej Urban, trener ostrowskiej drużyny.

David Walker nie grał w żadnym klubie w tym sezonie. Jest po długiej przerwie. 30-letni Amerykanin w ostatnim czasie przechodził rehabilitację po kontuzji. Słyszymy, że jest już zdrowy i gotowy do gry. Prawdopodobnie – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – zadebiutuje w meczu ze Śląskiem Wrocław (1 kwietnia – 20:00).

Amerykanin to doświadczony skrzydłowy (gra na pozycji „3”), który ma za sobą grę w najlepszych ligach w Europie: sześć sezonów w ACB, do tego ponad roczny pobyt w Niemczech (dwa kluby). W Hiszpanii grał w MoraBanc Andorze, Surne Bilbao Basket i ostatnio w Río Natura Monbús Obradoiro. Teraz ma wnieść doświadczenie i jakość do gry ostrowskiej Stali.

Stal z bilansem 15:9 zajmuje czwarte miejsce w Orlen Basket Lidze. W nadchodzącej kolejce ostrowianie zagrają na wyjeździe z GTK Gliwice.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.