Play-In wschodu: Jak Heat zatrzymają dziś Joela Embiida?

Play-In wschodu: Jak Heat zatrzymają dziś Joela Embiida?

Play-In wschodu: Jak Heat zatrzymają dziś Joela Embiida?
(Photo by Issac Baldizon/NBAE via Getty Images)

Za nami pierwsza runda Play-In zachodu – dziś czas na wschód. W dolnej drabince zobaczymy tu starcie Bulls z Hawks, które… No nie jest zbyt ekscytujące. Inaczej jest w przypadku pojedynku Heat z Sixers.

Stawka jest wysoka. Przegrany musi wygrać kolejny mecz (z Bulls lub Hawks), by dostać się do Playoffów – wygrany z kolei awansuje bezpośrednio, a co najważniejsze, nie zagra w pierwszej rundzie z Boston Celtics. To może sporo ważyć.

Wszystko w tym meczu toczyć będzie się wokół Joela Embiida, już od samego początku. Ba, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Obecnie bowiem status lidera Sixers w przedmeczowym raporcie to 'game time decision’ – decyzja o tym, czy wystąpi, zapadnie więc przed samym meczem. Wynika to z drobnego urazu kolana, którego doznał w swoim ostatnim spotkaniu.

To jednak teoria – w praktyce nie ma żadnych doniesień, jakoby Embiid nie był w stanie wyjść w nocy na parkiet. Tak mówił dwa dni temu trener Nurse o nieobecności Embiida w ostatnim meczu:

„Wczoraj robił na treningach wszystko. Zdecydowaliśmy się go jednak potrzymać na ławce z ostrożności. Będzie gotowy.”

– trener Nick Nurse w rozmowie z Timem Bontempsem z ESPN
Stawiając na 31+ punktów Embiida za freebet, możesz wygrać 58 PLN
kurs z dnia: 17.04.2024
Kurs: 1.95
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Miami Heat muszą przygotować się pod kątem defensywnym na grę przeciwko tak trudnemu rywalowi. Na co zwraca uwagę trener Heat, Erik Spoelstra, Embiid po powrocie świetnie radzi sobie w rzutach z dystansu:

„To zmienia kształt defensywy, odwraca ją. Jeśli jednak nie wyjdziesz do niego z obroną aż do linii za trzy, to będziesz musiał zapłacić – tak jak to było w pierwszej połwoie ostatniego meczu, kiedy z nim graliśmy. On potrafi robić wszystko. Na przestrzeni jednego meczu potrafi dostarczać punktów z post-up, może rzucać z daleka, może rolować w pick’n’rollach do kosza, na zewnątrz, wszystko w zależności od potrzeb. Musimy zagrać naszą najlepszą, najbardziej agresywną defensywę, niezależnie od tego co przyniesie on do gry.”

– trener Eric Spoelstra dla The Athletic

Od powrotu po kontuzji, Embiid trafia rewelacyjne 48% rzutów za trzy. Próbka nie jest wielka – to 13 trafień na 27 prób, natomiast średnio 2,6 trójki trafionej na mecz robi wrażenie. We wspomnianej przez Spoelstrę pierwszej połowie ostatniego meczu obu ekip, Embiid zdobył 21 punktów w 16 minut, trafiając m. in. 2/3 rzuty z dystansu:

NASZE TYPY NA DZIŚ

Kamil Kucharski
Kamil Kucharski
KUPON AKO
 • Start: 00:00 18/04
  vs
  TYP
  B. Adebayo zbiórki (-10,5)
  2.00

  Bam Adebayo zdobędzie w meczu 10 zbiórek lub mniej.

 • Start: 02:30 18/04
  vs
  TYP
  B. Bogdanovic pkt+zb+ast (+24,5)
  1.95

  Suma punktów, zbiórek i asyst Bogdana Bogdanovicia wyniesie 25 lub więcej.

Kurs całkowity
3,90
Stawka
34 PLN FREEBET
ewentualna wygrana
116,69
Analiza

Bam Adebayo miał naprawdę słabą końcówkę sezonu. W ostatnich  4 meczach zbierał kolejno 7, 3 i dwukrotnie po 6 piłek, grywając nieco skromniejsze niż dotychczas minuty. Także w starciu z Embiidem może się okazać, że nie on będzie głównym rozwiązaniem defensywnym. W poprzednich match-upach z Sixers trener Spoelstra ustawiał strefę, rotując Jaquezem, Lovem i Highsmithem we frontcourcie i przyzwoicie to działało. Po tym, co ostatnio widzieliśmy, trudno więc spodziewać się wielkiego meczu Bama.

Na zupełnie innym biegunie jest za to Bogdan Bogdanovic, który był kluczowym elementem wszystkich tegorocznych meczów Hawks z Bulls. AGresywna obwodowa obrona Chicago, skupiając się na Youngu i Murray’u, zostawiała Bogdanowi dużo miejsca. Ten wykorzystywał je, zdobywając w dwóch ostatnich meczach z nimi kolejno 28 punktów, 2 zbiórki  i 4 asysty, oraz 20 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst.

Kamil Kucharski
Karol Wasiek
KUPON AKO
 • Start: 00:00 18/04
  vs
  TYP
  T. Maxey trafienia z gry (+8,5)
  2.10

  Tyrese Maxey trafi w meczu 9 rzutów z gry lub więcej.

 • Start: 02:30 18/04
  vs
  TYP
  punkty obie drużyny (+103,5)
  1.70

  Zarówno Bulls jak i Hawks zdobędą w meczu po 104 punkty lub więcej.

Kurs całkowity
3,57
Stawka
34 PLN FREEBET
ewentualna wygrana
106,81
Analiza

Tyrese w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej formie. Regularnie punktuje na wysokim poziomie. Na dodatek w meczach z Heat w sezonie zasadniczym również wypadał bardzo okazale: 37, 30, 30 i 12. Wydaje nam się, że koszykarz 76ers stanie na wysokości zadania i po raz kolejny zagra dobry mecz.

Nie mam co do tego wątpliwości, że będzie to ofensywne granie z dużą liczbą punktów. Pacers w ostatnim spotkaniu z Pacers stracili 157 punktów, co tylko świadczy o ich słabej grze w obronie. W ataku są mocni. W ostatnich pięciu meczach przekraczali za każdym razem pułap 103 i więcej pkt.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.