Pistons postawią pomnik Isiah Thomasowi

Pistons postawią pomnik Isiah Thomasowi

Aż chce się powiedzieć wreszcie! Detroit Pistons postanowili postawić pierwszy pomnik przed swoją halą. Uwieczniony na nim zostanie Isiah Thomas.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Brakuje informacji o tym, jak będzie wyglądać statua oraz kiedy dokładnie pojawi się pod Little Caesars Arena. Na razie jedynie podjęto decyzję o budowie pomnika z sylwetką Thomasa.

O wszystkim poinformował Vince Ellis z Detroit Free Press na swoim Twitterze:

Jest to dosyć duży przełom – do tej pory żaden z koszykarzy nie doczekał się własnego pomnika w Detroit. Pod halą Little Caesars Arena znajduje się co prawda kilka monumentów, lecz wszystkie należą do zawodników Detroit Red Wings z NHL. Trudno powiedzieć z czego wynika ta niechęć w organizacji Pistons do honorowania w ten sposób swoich graczy. Nie brakowało przecież w Detroit osób godnych tego wyróżnienia i Thomas jest tutaj najbardziej oczywistym przypadkiem.

Isiah bowiem to nie tylko najlepszy zawodnik w historii klubu ale także jeden z najlepszych rozgrywających w historii ligi. Lider i boiskowy generał dwóch mistrzowskich ekip Tłoków, znanych wtedy jako Bad Boys, MVP Finałów 1990 i po dziś dzień posiadacz wielu klubowych rekordów. Niezależnie od jego trudnego momentami charakteru, za zasługi boiskowe pomnik w Detroit należał mu się już dawno.

Źródło: Youtube.com/4 the Win