Pistons postawią pomnik Isiah Thomasowi

08/10/2019
fot. Wikimedia

Aż chce się powiedzieć wreszcie! Detroit Pistons postanowili postawić pierwszy pomnik przed swoją halą. Uwieczniony na nim zostanie Isiah Thomas.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Brakuje informacji o tym, jak będzie wyglądać statua oraz kiedy dokładnie pojawi się pod Little Caesars Arena. Na razie jedynie podjęto decyzję o budowie pomnika z sylwetką Thomasa.

O wszystkim poinformował Vince Ellis z Detroit Free Press na swoim Twitterze:

Jest to dosyć duży przełom – do tej pory żaden z koszykarzy nie doczekał się własnego pomnika w Detroit. Pod halą Little Caesars Arena znajduje się co prawda kilka monumentów, lecz wszystkie należą do zawodników Detroit Red Wings z NHL. Trudno powiedzieć z czego wynika ta niechęć w organizacji Pistons do honorowania w ten sposób swoich graczy. Nie brakowało przecież w Detroit osób godnych tego wyróżnienia i Thomas jest tutaj najbardziej oczywistym przypadkiem.

Isiah bowiem to nie tylko najlepszy zawodnik w historii klubu ale także jeden z najlepszych rozgrywających w historii ligi. Lider i boiskowy generał dwóch mistrzowskich ekip Tłoków, znanych wtedy jako Bad Boys, MVP Finałów 1990 i po dziś dzień posiadacz wielu klubowych rekordów. Niezależnie od jego trudnego momentami charakteru, za zasługi boiskowe pomnik w Detroit należał mu się już dawno.

Źródło: Youtube.com/4 the Win

Kopiuj link do schowka