Orlando Magic zatrudniają nowego trenera!

Orlando Magic zatrudniają nowego trenera!

Orlando Magic, którzy przed miesiącem rozstali się ze swoim szkoleniowcem Stevem Cliffordem porozumieli się w sprawie umowy zatrudnienia nowego trenera. Sprawdziły się pogłoski, które pojawiły się tym tygodniu i nowym coachem ekipy z Florydy zostanie były asysten Dallas Mavericks Jamahl Mosley.

Jako jednym z pierwszych, który o Mosleyu mówił w tym tygodniu jako o głównym kandydacie na trenera Magic był nie kto inny jak Adrian Wojnarowski. Dziennikarz ESPN poinformował dzisiaj, że nowy szkoleniowiec Magików podpisze kontrakt z zespołem na 4 lata.

Nazwisko Mosleya przewijało się już od pewnego czasu jako kandydata na nie jeden stołek trenerski. Jakiś czas temu był w kręgu zainteresowań Boston Celtics, nim Celtowie wybrali Ime Udokę. Pod koniec czerwca wzrosło zainteresowanie asystentem Mavs przez Washington Wizards i właśnie Orlando Magic.

Wielkim zawodem dla Mosleya okazał się fakt, że Dallas Mavericks nie wybrali go na nowego trenera po odejściu Ricka Carlisle’a. Był asystentem w ekipie z Teksasu przez 7 lat. Mavs jak wiemy wybrali na nowego coacha swoją byłą gwiazdę Jasona Kidda. Przedtem w latach 2010-2014 Mosley był asystentem w Cleveland Cavaliers, a w latach 2005-2010 pełnił tę samą rolę w Denver Nuggets.

Mosley spotkał się dzisiaj w Orlando z przedstawicielami klubu by sfinalizować nową umowę. Dla 42-latka, który w Mavericks był koordynatorem defensywy zespołu w ostatnich sezonach, to pierwsza przygoda jako pierwszego szkoleniowca. Mosley potrafił budować świetne relacje z zawodnikami i był również odpowiedzialny za rozwój młodych zawodników. Teraz Magic chcieliby, by swoje doświadczenie przeniósł na Florydę.

Sporo mówi się o tym, że Mosley miał duży wpływ na postawę i grę Luki Doncicia. To o nim Słowieniec w kwietniu tego roku, gdy Rick Carlisle był poza zespołem z powodu kwarantanny powiedział:

„Ma pełne zadatki, by być głównym trenerem jakiegoś zespołu.”

Orlando zakończyli sezon 2020-21 na 14. miejscu w konferencji wschodniej z bilansem 21-51. Klub w marcu tego roku po trade deadline wszedł w przebudowę, po tym jak zespół oddał swoje największe gwiazdy – Nikolę Vucevicia do Chicago Bulls, Aarona Gordona do Denver Nuggets i Evana Fourniera do Boston Celtics.

Zespół jest pełen młodych zawodników, których ktoś musi poukładać. Po ciężkich kontuzjach wrócą dopiero Fultz i Isaac. Magic mają 5. i 8. pick w lipcowej loterii Draftu. Do tego dochodzi young core w postaci takich graczy jak Cole Anthony (2. rok), Chuma Okeke (2. rok), Mo Bamba (4. sezon) czy Wendell Carter Jr. (4. sezon). Zobaczymy czy Mosley podoła nowemu zadaniu, jakie przed nim stoi.

https://www.youtube.com/watch?v=i6I35RMD7GE
źródło: Youtube/MLGHighlights