Orlando Magic wygrywa loterię draftu 2022

Orlando Magic wygrywa loterię draftu 2022

Dzisiejsza noc była bardzo ważna w świecie NBA, nie tylko ze względu na rozpoczynające się finały konferencji. Dzisiaj bowiem odbywała się loteria draftu, której zwycięzcami okazali się być Orlando Magic.

Nie powinno być to wielkim zaskoczeniem. Orlando, razem z Houston i Detroit miało najwięcej, bo aż 14% szans na wylosowanie pierwszego picku w tegorocznym drafcie. To czwarty przypadek w historii organizacji. Wcześniej, Magic wybierali z jedynką w latach 1992-93, stawiając na Shaquille’a O’Neala i Chrisa Webbera, którego wymienili od razu na Penny’ego Hardawaya, oraz w 2004 roku, kiedy to do ligi trafiał Dwight Howard. Kogo wybiorą tym razem? Na ten moment ciężko wskazać jednoznacznego faworyta, a eksperci najwięcej szans dają Chetowi Holmgrenowi i Jabariemu Smithowi.

Drudzy wybierać będą OKC Thunder (pierwszy wybór w top4 od czasu Jamesa Hardena w 2009 roku), a trzeci Houston Rockets. Szczęśliwa ta loteria okazała się także dla Sacramento Kings, którzy wskoczyli na czwartą pozycję, wyprzedzając mających gorszy bilans Detroit Pistons. Tłoki uzupełniają natomiast pierwszą piątkę.

Największymi przegranymi loterii są chyba Portland Trail Blazers, którzy spadli na 7. pozycję. Reprezentujący Portland Damian Lillard nie był tym zachwycony:

Oto pierwsze 14 wyborów w tegorocznym drafcie:

 1. Orlando Magic
 2. OKC Thunder
 3. Houston Rockets
 4. Sacramento Kings
 5. Detroit Pistons
 6. Indiana Pacers
 7. Portland Trail Blazers
 8. New Orleans Pelicans (pick od LA Lakers)
 9. San Antonio Spurs
 10. Washington Wizards
 11. New York Knicks
 12. OKC Thunder (pick od LA Clippers)
 13. Charlotte Hornets
 14. Cleveland Cavaliers