Orlando Magic szykują wyprzedaż, Vucevic rozchwytywany

Orlando Magic szykują wyprzedaż, Vucevic rozchwytywany

W czasie nadchodzącego trade deadline – które będzie miało miejsce 25 marca – najpewniej nie zobaczymy wymian z udziałem największych gwiazd ligi. Zanosi się jednak na to, że klub zmienią gwiazdy z drugiego szeregu – o ile można tak nazwać zawodnika, który jednak pojawił się w All-Star Game. Mowa o Nikoli Vuceviciu, który może być jedną z takich właśnie postaci.

Orlando Magic wejdą w przebudowę – w ich sytuacji wydaje się to oczywiste. Nierozłącznym elementem wejścia w przebudowę jest przegrywanie meczów. Na przegrywanie (przynajmniej nie w takim stopniu, jakiego potrzeba do tankowania) nie pozwala obecnie przede wszystkim Vucevic, notujący świetne średnie na poziomie 24,6 punktu, 11,6 zbiórki i skuteczność 41,2% w rzutach za trzy. Magic będą szukać ofert wymiany swojego lidera, licząc na pozyskanie picków, albo młodych graczy. Według niezwykle aktywnego w ostatnich dniach Kevina O’Connora z The Ringer, zainteresowane pozyskaniem Szwajcara czarnogórskiego pochodzenia są przede wszystkim cztery kluby: Boston Celtics, San Antonio Spurs, Charllote Hornets i Miami Heat.

Celtics przewijali się już w tego rodzaju plotkach. Wydaje się to o tyle logiczne, że ich pozycja centra – pomimo między-sezonowych wzmocnień – wciąż nie jest najlepiej obsadzona. Takie zespoły jak Spurs czy Hornets też na pewno skorzystałyby na obecności Vucevicia, który z miejsca poprawiłby sytuację w walce o Playoffy. Zastanawiająca jest obecność w tym gronie Miami Heat, którzy mają przecież pod koszem Bama Adebayo, swojego najlepszego zawodnika w tym sezonie (Butler jednak sporo meczów opuścił), a za jego plecami ogrywać ma się młody Precious Achiuwa. Jak znaleźć tam miejsce dla Vucevicia? Trudno powiedzieć. Łatwe nie będzie też samo przejęcie umowy centra z Orlando, który w tym i kolejnym sezonie zarobi łącznie 46 milionów dolarów.

Nikola Vucevic to nie jedyny zawodnik Magic, który wystawiony jest na witrynę sprzedażową. W ligowych kuluarach panuje przekonanie, że klub mogą zmienić także Terrence Ross i Evan Fournier. Zainteresowanie pierwszym z nich wyrażali ostatnio Denver Nuggets, natomiast drugi z nich jest podobno kolejnym z transferowych celów Charlotte Hornets.