OG Anunoby niezadowolony w Toronto?

OG Anunoby niezadowolony w Toronto?

Niewykluczone, iż fanów Toronto Raptors czeka bardzo niespokojne lato. Jak bowiem przekonuje Jake Fischer z portalu Bleacher Report, jeden z najważniejszych graczy w drużynie, OG Anunoby jest coraz bardziej sfrustrowany swoją rolą w drużynie z Kanady.

Głównym powodem tego stanu rzeczy ma być świetna gra tegorocznego Debiutanta Roku, Scottiego Barnesa. Skrzydłowy przebojem wszedł do rotacji Nicka Nurse’a i z czasem stał się obok Siakama i VanVleeta czołową opcją Raptors w grze na piłce. Na ten moment ciężko powiedzieć na ile poważny jest to problem, albowiem OG osobiście nie zasygnalizował go nawet swoim przełożonym. Jednakże według Fischera, menadżerowie rywali zaczęli już przygotowywać pierwsze oferty za Brytyjczyka , w razie gdyby sytuacja eskalowała tego lata.

Pierwszym zainteresowanym są Utah Jazz. Raptors od pewnego czasu są łączeni z Gobertem, gdyż jak wiadomo, poszukują na rynku dobrego środkowego. Jazz z kolei po kolejnej łatwej porażce w playoffs rozważają każdy scenariusz. Problem zaczyna się, kiedy spojrzymy na kontrakt Francuza. W celu jego transferu Raptors musieliby dorzucić jeszcze co najmniej jednego zawodnika, na co raczej Masai Ujiri by się nie pisał.

Drugim klubem, który zaczyna wypytywać o Anunoby’ego są Portland Trail Blazers. Problem drużyny z Oregonu polega na braku sensownych propozycji, jakie mogliby złożyć. Siódmy pick w drafcie to zdecydowanie za mało, nawet w połączeniu z np. Joshem Hartem, czy Anfernee Simonsem. Szczególnie, że w Toronto mają już zaufanych graczy na pozycje 1-2 (VanVleet/Trent Jr).

Na dzień dzisiejszy, najbardziej prawdopodobne jest pozostanie skrzydłowego w Kanadzie. Cała sytuacja bowiem na pierwszy rzut oka wygląda na nieco wyolbrzymioną. Z drugiej strony jednak w obecnych czasach regularnie mamy do czynienia z żądaniem transferu i to niekoniecznie z jakichś poważnych powodów. Dlatego też warto trzymać rękę na pulsie w sprawie OG Anunoby’ego tego lata.

YT: NBA defense