Nowitzki: Durant powinien odpuścić Twittera

Nowitzki: Durant powinien odpuścić Twittera

Kevin Durant jest powszechnie znany ze swej aktywności w social mediach, szczególnie na Twitterze. Nie zawsze jednak jest ona oceniana pozytywnie. Dirk Nowitzki jest zdania, że Durantula powinien sobie dać spokój.

Durant niejednokrotnie wdawał się w dyskusje na Twitterze, zarówno z zawodnikami, jak i z fanami. Zważywszy na fakt, jak hejtowany jest KD w świecie fanów NBA, wymiany tweetów często przeradzały się w niemałe konflikty. Ostatnim tego przykładem jest rozmowa Durantuli z CJ McCollumem z Portland Trail Blazers:

Dirk Nowitzki, legenda tej ligi i jednocześnie jeden z najbardziej lubianych zawodników stwierdził, że Durant powinien dać sobie spokój z takim zachowaniem:

„Nie śledzę go na Twitterze, ale oczywiście ciężko jest nie zauważyć, co się dzieje. Ogólnie rzecz ujmując nie potrafię zrozumieć, jak można wdawać się kłótnie z ludźmi, którzy Cie krytykują w internecie. Ja mam z tego ubaw. Wchodzę na Twittera i widzę komentarze w stylu: 'Jesteś za stary, idź już lepiej na emeryturę’. Patrzę na to i się śmieję. Nie należy się tym w ogóle przejmować moim zdaniem.”

„Nie rozumiem, czemu KD czuje potrzebę, żeby odpowiadać na takie rzeczy. Twitter jest miejscem, gdzie jest wielu cwaniaków i wiele hejtu. Przyjmuję to z uśmiechem na twarzy. Nie można brać tych kwestii zbyt poważnie.”

Kevin twierdzi, że wielu znakomitych sportowców na czele z Kobe Bryantem odpowiadało fanom na Twitterze i on nie zamierza się powstrzymywać od wyrażania swojej opinii:

„Wiem, że myślicie, że jestem przewrażliwiony, ale po prostu męczy mnie już powstrzymywanie się od komentarzy.”

Mimo wszystko, KD robi pewne postępy w swoich Twitterowych kampaniach. Obecnie bowiem przynajmniej używa już jedynie swojego oficjalnego konta. Jeszcze w zeszłym roku przecież tworzył fałszywe konta, za pomocą których później bronił samego siebie.

Czy faktycznie KD powinien trochę spasować i odpuścić swoją działalność w internecie?