Iguodala: Durant to najbardziej utalentowany strzelec w historii

Iguodala: Durant to najbardziej utalentowany strzelec w historii

Kevin Durant jest u szczytu swej kariery. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo NBA, za każdym razem dodając do tego MVP Finałów. Zdaniem niektórych jednak, KD wciąż jest niedoceniany.

Takie zdanie wyraził kolega z zespołu Durantuli, Andre Iguodala. Iggy został zapytany o skrzydłowego Warriors w wywiadzie z Sports Illustrated. Andre poszedł nawet krok dalej, stwierdzając, że Kevin to najbardziej utalentowany strzelec w historii koszykówki:

„Ludzie nie doceniają go wystarczająco. To najbardziej utalentowany strzelec w historii, bez dwóch zdań. To chodzące 30 punktów. Zdobędzie 30 punktów w meczu oddając 12 rzutów. To niezwykle trudne zadanie. Jest bardzo skuteczny. Większość zawodników potrzebuje często mieć piłkę w rękach, żeby złapać rytm. On nie.”

Durant z pewnością należy do najbardziej wydajnych zawodników w obecnej NBA. Nikt nie kwestionuje jego strzeleckich zdolności. W końcu mówimy o 4-krotnym królu strzelców ligi. Czy jednak rzeczywiście w historii plasuje się na pierwszym miejscu?

„Michael Jordan i Kareem Abdul-Jabbar to dwaj zawodnicy, którzy mieli zagrania, których nie dało się powstrzymać. MJ miał swój fadeaway, Kareem miał skyhooka, ale KD to gość, który ma ponad 210 cm wzrostu i potrafi rzucić nad każdym obrońcą z dalekiego dystansu. To jego zagranie nie do zatrzymania.”

Kilku dobrych strzelców z pewnością by miało coś do powiedzenia na ten temat. A Wy jak wysoko oceniacie ofensywny talent KD?