Dwyane Wade z lukratywną propozycją z ligi chińskiej

Dwyane Wade z lukratywną propozycją z ligi chińskiej

Zgodnie z raportami ESPN, chiński klub Zhejiang Golden Bulls, zaoferował Dwyane’owi Wade’owi bardzo interesujący kontrakt.

Dwyane Wade otrzymał z ligi chińskiej propozycję kontraktu lepszą, niż jakakolwiek, którą może otrzymać w NBA. Zhejiang Golden Bulls zaoferowali mu trzyletnią umowę, wartą 25 milionów dolarów. Gdyby zgodził się na takie warunki, stałby się z miejsca najlepiej zarabiającym zawodnikiem w lidze chińskiej. Dla porównania, Heat mogą mu zaoferować jedynie mid-level wysokości około 5 milionów dolarów za rok.

To ciekawa sytuacja, że zespół z Państwa Środka rywalizuje na rynku wolnych agentów o zawodnika z klubem z NBA. Do Chin najczęściej wyjeżdżają gracze, których szanse na angaż w NBA już stopniały. Dwyane Wade nie jest w takiej sytuacji i zarówno Heat, jak i kilka innych klubów, wzięłoby go na rok za rozsądne pieniądze. Salary cap jest jednak ograniczeniem, a w warunkach NBA nie prezentuje już aż tak wielkiego poziomu sportowego jak przed laty, żeby oferować mu większe pieniądze.

Wartość marketingowa Wade’a wciąż jest jednak bardzo duża i właśnie to kieruje z pewnością zespołem Golden Bulls. Liga chińska prężnie się rozwija i chociaż nie powala poziomem sportowym, jest bardzo silna marketingowo. Postać Wade’a jeszcze bardziej pomogłaby lidze. Jak wiemy, od dłuższego czasu jest już związany z chińską obuwniczą marką Li Ning. Ostatnio podpisał z ta marką dożywotni kontrakt i właśnie jest w trasie promocyjnej po Chinach.

W warunkach chińskich Wade mógłby spokojnie grać przez trzy kolejne lata, czyli aż do 40. roku życia. W NBA byłoby o to niezwykle ciężko, nie mówiąc już o zarobieniu przy tym pieniędzy rzędu 8 milionów dolarów za sezon. Zhejiang Golden Bulls byli już przystankiem dla takich graczy jak JR Smith czy Eddie Curry, więc graczy formatu NBA mieli już okazję gościć. Czy jednak zgodzi się na dołączenie do Złotych Byków Dwyane Wade – to się niedługo okaże.