Nikola Jokic imponuje formą fizyczną

Nikola Jokic imponuje formą fizyczną

Fani Denver Nuggets ze sporym optymizmem mogą oczekiwać nadchodzących rozgrywek w Orlando. Lider ich zespołu, Nikola Jokic wydaje się być bowiem w życiowej dyspozycji fizycznej.

Zawieszenie sezonu i jego wpływ na formę i kondycję zawodników martwiło nie tylko wielu fanów, ale także i większość trenerów. Obawa, że podobnie jak w przypadku lockoutu, niektórzy gracze pojawią się w fatalnej dyspozycji fizycznej, skutecznie grzebiąc szanse drużyny na sukces, spędzała sen z powiek niejednemu szkoleniowcowi.

Szczególnie dotyczyć to mogło Mike’a Malone’a z Denver Nuggets. Największa gwiazda Bryłek, czyli serbski czarodziej Nikola Jokic nigdy nie słynął ze świetnej kondycji. Trener jednak zapewniał fanów, że o formę Jokera nie muszą się martwić:

„Przed zawieszeniem sezonu Nikola zrzucił około 12 kilogramów w porównaniu z wakacjami. Był w świetnej kondycji fizycznej, a podczas przerwy nie tylko ją utrzymał, ale wręcz poprawił. Jeśli zatem usłyszycie o 213-centymetrowej serbskiej maszynie, to gwarantuję wam, że to prawda, bo sam go widziałem.”

Wtórował mu także prezydent Denver, Tim Connelly:

„Wysłał mi zdjęcie z treningu na którym był bez koszulki. Normalnie było widać kaloryfer na brzuchu, co wcześniej było niemożliwe.”

Kibice podchodzili do tego z pewnym dystansem. Wiadomo, że niezależnie od faktycznej dyspozycji Nikoli, ani Connelly, ani tym bardziej Malone nie będą publicznie krytykować swej największej gwiazdy. Tymczasem nie trzeba było długo czekać na dowody.

Jokic pojawił się wczoraj na pożegnalnym meczu swojego byłego trenera Dejana Milojevica. Wszyscy byli w lekkim szoku, kiedy zobaczyli jak chudy jest obecnie Joker:

Źródło: Streamable.com/

Dla porównania jak wygląda Nikola obecnie, a jak prezentował się jeszcze całkiem niedawno:

Dla Denver to mogą być znakomite wieści. Joker nigdy nie potrzebował szybkości i dynamiki, żeby dominować nad rywalami w ataku, lecz zrzucenie kilku kilogramów na pewno nie ułatwi pracy jego obrońcom. Najbardziej jednak może to pomóc Nuggets w obronie, gdzie Serb powinien sobie znacznie lepiej radzić z szybkimi przeciwnikami.

Tak czy inaczej już nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć Jokica w nowej odsłonie.

Źródło: Youtube.com/NBA