Dokument o Magicu Johnsonie zadebiutuje w 2021 roku

Dokument o Magicu Johnsonie zadebiutuje w 2021 roku

W przyszłym roku będziemy świadkami kolejnego filmu dokumentalnego poświęconego jednemu z najwybitniejszych koszykarzy w historii. Tym razem głównym bohaterem będzie nie kto inny jak Earvin Magic Johnson.

Michael Jordan po raz kolejny wyznacza trendy w świecie sportu. Zainspirowany sukcesem, jaki odniósł na świecie Ostatni Taniec, Magic Johnson postanowił zaangażować odpowiednich ludzi do stworzenia podobnego filmu na temat swojego życia.

Earvin dogadał się z filmowcami z H.wood Media, XTR, New Slate Ventures i Delirio Films w sprawie nakręcenia dokumentu. Według Brenta Langa z Variety, Magic miał dać filmowcom pełen dostęp do swojej osoby i wszelkich materiałów na temat jego życia zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Film ma pokazać drogę Johnsona do pięciu tytułów mistrzowskich oraz jego późniejsze przejście do świata biznesu. W dokumencie mają się także znaleźć obszerne rozmowy z samym Earvinem, jego rodziną, rywalami z boiska oraz partnerami biznesowymi.

„Dorastając postrzegaliśmy Magica nie tylko jako legendę NBA, ale jako człowieka, który przekraczał kolejne granice, stając się jednym z najpopularniejszych i najlepszych biznesmenów naszych czasów. To dla nas zaszczyt przybliżyć historię człowieka, który stał się wielką inspiracją dla milionów młodych ludzi.”

Jeden dokument poświęcony w głównej mierze Johnsonowi już mamy. Miejmy nadzieję, że nadchodząca produkcja będzie równie dobra:

Źródło:: Youtube.com/TheNBAHistorian