Nike idzie do sądu z Kawhi Leonardem

Nike idzie do sądu z Kawhi Leonardem

Nie wszystko tego lata układa się po myśli Kawhi Leonarda. Skrzydłowy wszedł właśnie na drogę sądową z Nike.

Konflikt pomiędzy Kawhi Leonardem i gigantem z Oregonu rozbija się o prawa autorskie do słynnego już logo z wizerunkiem łapy, znanej jako „The Claw”. Obie strony uważają, że projekt, a co za tym idzie wszelkie korzyści finansowe z niego płynące należą do nich. Jeśli wkrótce nie dojdzie do porozumienia, a na to się nie zapowiada, Nike i Kawhi spotkają się w sądzie.

Cała sprawa rozpoczęła się w czerwcu tego roku, kiedy to Leonard wystosował pozew sądowy względem Nike twierdząc, że to do niego należy logo The Claw, a firma używa go w swoich produktach nielegalnie i bez jego zgody. Teraz Nike odpowiedziało własnym pozwem, w którym zaznacza, że opatentowana wersja znacząco różni się od wstępnego projektu wymyślonego przez zawodnika. Prawnicy dostarczyli nawet odpowiednie obrazy dla porównania:

Kawhi, który obecnie jest klientem New Balance planował używać kojarzonego z nim symbolu w swojej nowej firmie. Niestety najprawdopodobniej nic z tego nie wyjdzie. Sam zawodnik, należąc jeszcze do Jordan Brand mówił w 2014 roku nt The Claw:

„Wszelkie pochwały należą się ludziom z Jordan Brand, bo ze mnie żaden artysta. Oni to odmienili i znacznie poprawili, dzięki czemu wygląda lepiej niż kiedykolwiek mogłem się spodziewać.”

Ciężko będzie wywalczyć skrzydłowemu pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy. Na pocieszenie dla niego, jego nowa linia odzieżowa w New Balance jest dla fanów równie interesująca. Koszulki z napisami „Fun Guy”, czy „Board Man Gets Paid” sprzedają się znakomicie.

Czy cała ta sytuacja wpłynie na skupienie samego zawodnika, a co za tym idzie na wyniki LA Clippers? Skorzystajcie z powitalnego bonusu i sprawdźcie jak ich szanse są oceniane na PZBuk.

Jedno jest pewne – niezależnie kto będzie właścicielem praw autorskich, symbol The Claw doskonale pasuje do Leonarda:

Źródło: Youtube.com/House of Highlights